Devlet Bahçeli'nin 'Fatih Terim Fonu' tepkisi: Şaibeli soytarılar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM grup toplantısında 'Cumhur İttifakı' mesajı verdi. Bahçeli ayrıca, yüksek gelir vaadiyle Fatih Terim, Arda Turan, Belözoğlu gibi futbol dünyasından birçok ismin dolandırılmasına ilişkin de konuştu.

Artı Gerçek - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 50+1 çıkışına ilişkin, "Bu sistemin demokratik meşruiyet temeli yüzde 50+1'dir. Milletvekili seçmiyoruz, cumhurbaşkanı seçiyoruz" değerlendirmesini yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün de partisinin TBMM grup toplantısında 'Cumhur İttifakı' mesajı verdi.

Bahçeli, "Cumhur İttifakı olarak Cumhuriyet'in yeni yüzyılında insanüstü bir gayretle çalışıyoruz. 14 ve 28 Mayıs seçimlerindeki başarımıza yeni bir halka eklemek istiyoruz. Merkezi yönetim ile yerel yönetim arasında denge ve uyum olsun istiyoruz" ifadelerine yer verdi.

Futbol dünyasından ünlü isimlerin de aralarında bulunduğu ve 'Fatih Terim Fonu' olarak adlandırılan dolandırıcılık olayı başta olma üzere son günlerde gündemde olan Dilan Engin Polat soruşturması ve TikTok fenomenleri MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin hedefindeydi.

Bahçeli, 'Fatih Terim Fonu' adı verilen sistemle yüksek gelir vaadiyle Fatih Terim, Selçuk İnan, Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera, Semih Kaya gibi futbol dünyasının önemli isimleri başta olmak üzere birçok insanın dolandırılmasına ilişkin "Daha çok faiz geliri elde etmek için tertip edilmiş fon ve finans oyunları, milyon dolarlarını bunlara bağlayan tanınmış simalar, saçlarından dolardan bukleler yapan şaibeli soytarılar gerçekten de milletimizde haklı bir öfkeye neden olmaktadır" dedi.

Bahçeli'nin konuya ilişkin açıklaması şu şekilde:

"Huzurlu ve güvenli liman arayanlara tek çare, MHP ve Cumhur İttifakı'dır. Mahalli idarelere düşen zilleti kaldırmak için hazırlık yapıyoruz. Türkiye'nin önünü kesmek isteyenleri mahalli idarelerden silip atmak hedefiyle yanıp tutuşuyoruz. Karşımızdaki siyasi bariyeri, teslimiyetçi siyaset engelini aşmak durumundayız.

Bir karar vericinin değil, rehin altındaki bir protestocunun ruh haliyle siyaset yapanlara günlerini göstermenin, tarihin ve milletin gündeminden çıkarmanın arayışındayız. Bu maksatla devamlı çalışıyoruz. 81 ilimizin tamamında milletimizin her güzel insanı ile görüştük."

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bahçeli, açıklamasında CHP ve Genel Başkan Özgür Özel'i hedef aldı. Bahçeli, "CHP'nin acemi genel başkanı sözüm ona HEDEP'i tava getirmek, Kürt kökenli kardeşlerimi istismar emeliyle gemi azıya almıştır. Bunlar öyle karışıklar ki akıl, vicdan ve siyaset anlayışı çerçevesinde bin parçaya bölünmüş durumdalar. Kürt kökenli kardeşlerim bayağı siyaset taktiklere aldanmaz" dedi.

"CHP Genel Başkanı'na tavsiyem, uydur-kaydır bir kurultay yapıp ya HEDEP'i içlerine almalı ya da derhal HEDEP'e katılmalarıdır" diyen Bahçeli, "Bölücülük parkurunda CHP ile HEDEP'in yarışmasında öne çıkan olmaz. Çünkü CHP demek HEDEP demektir" ifadelerini kullandı.

CHP'yi hedef almayı sürdüren Bahçeli, "Artık CHP ile PKK arasındaki teğet noktaları sayılamayacak kadar fazlalaşmıştır" iddiasında bulundu.

İSTANBUL VE ANKARA'YI İŞARET ETTİ

Yerel seçimlere ilişkim mesajında İstanbul ve Ankara'yı işaret eden Bahçeli, "Cumhur İttifakı, İstanbul'da zilleti sallayıp devirecektir. Cumhur İttifakı, Ankara'da zilleti savurup indirecektir. Cumhur İttifakı, yerel yönetimlerdeki makus hale Allah'ın izniyle son verecektir" diye konuştu.

FUTBOLDA DOLANDIRICILIK VURGUNU

Futbolda dolandırıcılık skandalına da değinen Bahçeli, "Daha çok faiz elde etmek için fon oyunları, milyon dolarlarını bu fonlara bağlayan tanınmış simalar, bankacılar, şaibeli soytarılar gerçekten de milletimizde haklı bir öfkeye neden olmakta" dedi.

Bahçeli, "TikTok rezaleti salgın gibi yayılmaktadır. Selin gidip kumun kalmasını beklemeye gerek yok. Türkiye bu kirliliğe daha fazla sessiz kalmamalıdır" tepkisini gösterdi.

'CUMHUR İTTİFAKI' VURGUSU

Konuşmasında Cumhur İttifakı vurgusu yapan Bahçeli, "MHP ile Cumhur İttifakı'nın yeri ve konumu bellidir. Milli değerlerimize ve toplamsal ahlakımıza yönelik tehditlere karşı dik ve kararlı duruş sergileyen yegane siyasi irade MHP ve Cumhur İttifakı'dır" diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in 'Ekrem Bey İstanbul'a mühürlü, ben CHP'nin başarısına mühürlüyüm' sözlerini anımsatan Bahçeli, "Biz o paslı mührü söküp atmayı da başaracağız" dedi.


BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

Bahçeli geçen hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 50+1 çıkışına ilişkin, "Bu sistemin demokratik meşruiyet temeli yüzde 50+1'dir. Milletvekili seçmiyoruz, cumhurbaşkanı seçiyoruz" değerlendirmesini yapmıştı.

'Erdoğan, Bahçeli’yi sırtından atacak' eleştirilerine çıkışan Bahçeli, "Hiç kimsenin sırtına binmedik, hiç kimseyi de sırtımıza bindirmedik" demişti. Cumhur İttifakı'na sahip çıkan Bahçeli, "Bu ittifakın bozulmasına kendi adımıza söylüyorum geçit vermeyeceğiz" ifadelerini kullanmıştı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar