Erdoğan: Milletin sandıkta verdiği mesajları analiz ediyoruz

Erdoğan: Milletin sandıkta verdiği mesajları analiz ediyoruz
Erdoğan, 31 Mart için, "Milletin sandıkta verdiği mesajları analiz ediyoruz" dedi. İsrail ile ticaret nedeniyle gelen eleştirilere de yanıt veren Erdoğan, "Yalan üzerinden kendi devletine iftira atanları, akla, vicdana davet ediyorum" ifadesini kullandı.

Artı Gerçek -Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; AK Parti Bursa İl Başkanlığı bayramlaşma programında, 31 Mart 2024 yerel seçimlerine dair mesaj verdi.

İSRAİL İLE TİCARET ELEŞTİRİSİNE YANIT: İFTİRA

Programa video mesajla katılan Erdoğan, “Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Filistin davasına sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.

İsrail ile ticarete dair eleştirileri kast ederek, “Ülkemizin 21 yıldır sergilediği dik duruşu yok sayanları Allah’a havale ediyoruz. Yalan üzerinden kendi devletine iftira atanları, akla, vicdana davet ediyorum” diyen Erdoğan, Türkiye’nin Filistin davası için elinden gelen her şeyi yaptığını ve yapmaya devam edeceğini söyledi.

'TÜRKİYE GAZZE'YE EN ÇOK YARDIM EDEN İKİNCİ ÜLKE'

Türkiye’nin dünyada Gazze’ye en fazla yardım eden ikinci ülke konumunda olduğunu söyleyen Erdoğan, “Gazze’ye havadan yardım ulaştırma çabalarımızın engellenmesi dolayısıyla İsrail’e yönelik ilave tedbirler aldık. Gazze’ye kesintisiz, engelsiz ve yeterli miktarda insanı yardım ulaştırılıncaya kadar devam edeceğiz" dedi.

SEÇİLENLERİ TEBRİK ETTİ

Konuşmasında 31 Mart seçimlerine de değinen Erdoğan, “Bir kez daha 31 Mart seçim sonuçlarının ülkemize ve şehirlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Sandıkta tecelli eden irade ile göreve gelenleri tebrik ediyorum" mesajı verdi.

Erdoğan, seçimlerin muhasebesini yaptıklarını anlatırken de, “Milletin sandıkta verdiği mesajları analiz ediyoruz. Geçen hafta gerçekleştirdiğimiz MYK toplantısında bunun ilk adımını attık. İstişarelerimize devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

'KENDİMİZİ GÜNCELLEMEDE HER ZAMAN FARKIMIZI ORTAYA KOYDUK'

AKP'nin girdiği 17 seçimin hepsinde sandıktan birinci çıktığını anımsatan Erdoğan, “Seçim başarılarımızın arka planında milletimizle hep güçlü gönül köprüleri kurmamız var. Kendimizi yenileme, güncellemede her zaman farkımızı ortaya koyduk” dedi.

'NİFAK SOKMAYA ÇALIŞANLAR' UYARISI

“Biz olanda hayır olduğuna tüm kalbimizle inanan bir kadroyuz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart seçimleri sonrasında AKP ve Cumhur İttifakı’nın bu süreçten güçlenerek çıkacağını savundu.

Erdoğan, partililere “Sizlerden aramıza nifak sokmaya çalışan fitne odaklarına karşı uyanık olmanızı bekliyorum” diye seslendi. (HABER MERKEZİ)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar