Ersan Şen'in yeni hedefi: 'Talep gelirse Adalet Bakanı olmak isterim'

Ersan Şen'in yeni hedefi: 'Talep gelirse Adalet Bakanı olmak isterim'
Millet İttifakı'nda adaylık krizi yaşanan süreçte İYİ Parti'nin olası cumhurbaşkanı adayı olarak gündeme gelen Ersan Şen, "masanın birleşmesine yardımcı olduğunu" iddia etti. Şen, Adalet Bakanı olmak istediğini söyledi.

Artı Gerçek - İYİ Parti lideri Meral Akşener'in Millet İttifakı'nın ortak cumhurbaşkanı adayı hakkındaki çıkışı sonrası "Aday olurum" demesiyle ve partiden aldığı telefonla gündeme gelen ceza hukukçusu Ersan Şen, bu kez da adalet bakanı olmak istediğini söyledi. Şen, kendisi hakkındaki gelişmelerle masanın yeniden birleşmesine yardımcı olduğunu da savundu.

'BEN ELİMİ TAŞIN ALTINA KOYDUM'

Show Haber'e konuşan Şen, "Masanın birleşmesine yardımcı oldum" dedi. Şen, "Şimdi masa toplandı. Demek ki biz, o masanın tekrar toplanmasına, ayaklarının kırılmamasına yardımcı olduk, öyle görüyoruz. Ben böbürlenmiyorum da. Ben elimi taşın altına koydum" iddiasında bulundu.

'TALEP GELİRSE ADALET BAKANI OLARAK HİZMET ETMEK İSTERİM'

Şen, olası 'adaylığı' konusunda "Keşke devam edebilseydik. Oladabilir, olmayadabilir. Kompleksim yok" derken, "Bana memleketten, milletten, devletten, seçilenden böyle bir talep gelirse seve seve Adalet Bakanı olarak hizmet isterim. Buna kapıları kimse kapatamaz ki" ifadeleri de dikkat çekti. Ersan Şen, sosyal medyadaki eleştirilerden bazılarını da haksız bulduğunu söyledi.

NE OLMUŞTU?

Akşener'in cuma günü CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına itiraz edip Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'a işaret ederek masadan kalktığı süreçte Şen, "13'üncü cumhurbaşkanlığına" adayım sözleriyle gündeme gelmişti. Şen, Habertürk yayınında cumartesi akşamı bu açıklamayı yapmasının ardından, İYİ Parti İl Örgütü Başkanı Buğra Kavuncu'dan telefon aldığını açıklamıştı.

Sosyal medya, Akşener'in Kılıçdaroğlu hakkındaki "Kazanacak aday değil" tavrını Şen'in olası adaylığı üzerinden tiye alırken, İYİ Parti Şen'i istişare içi aradıklarını doğrulamıştı. Akşener ise dün akşam Habertürk yayınında Şen'i evine akşam yemeğine davet etmişti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar