AKP'den istifa ettiği öne sürülen Sadık Albayrak: Erdoğan'dan vazgeçmemiz mümkün değil

AKP'den istifa ettiği öne sürülen Sadık Albayrak: Erdoğan'dan vazgeçmemiz mümkün değil
İddia üzerine açıklama yapan Sadık Albayrak, AKP'den istifa etmediğini söyledi.

Berat Albayrak'ın Hazine ve Maliye Bakanlığından istifa etmesinin ardından, babası ve Yeni Şafak gazetesinin eski yazarı Sadık Albayrak'ın da AKP'den istifa ettiği iddia edildi.

Gazeteci ve CHP eski Milletvekili Barış Yarkadaş, oğlunun istifasının ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı arayan ancak ulaşamayan Sadık Albayrak'ın parti üyeliğinden istifa ettiğini söyledi. Yarkadaş, Berat Albayrak'ın da istifasının ardından Trabzon'a gittiğini kaydetti.

Sadık Albayrak ise iddiayı yalanladı. Yeni Akit'e konuşan Albayrak, "Masabaşında sahte ve fitne haberler üretenlerin hevesleri kursaklarında kalacaktır." dedi.

Albayrak'ın açıklaması şöyle: "Son günlerde şahsım ve ailem hakkında yayılan yalan yanlış haberler üzerine açıklama yapmak boynumun borcu olmuştur. 60 yıllık yazarlık ve gazetecilik hayatıma tarih ve arşivler şahittir. Çocuklarımı gayesi ulvi ve cihanşümul bir davanın neferi olarak yetiştirdim. Onlar da ülkelerine ve içinde yaşadıkları cemiyete hadim oldular. Bunun için üstlendikleri vazifeler ancak bir vasıtadır. Ben onlardan razıyım.

Son günlerde ailem ve çocuklarım hakkında en alçak iftira ve karalamalara tevessül edilmektedir. Bu vicdandan, izandan, insaftan yoksun bir vaziyettir. Bizler dünyevi makam ve mevkilerle değil; duruşumuzla, fikirlerimizle ve memleketimize hizmetle var olma gayesi güden insanlarız. Bir dava partisi olan AK Parti’nin ve her daim ‘Nur-u Aynım’ dediğim muhterem Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında, "ölümüne ölümüne" duygusuyla, bütün bir aile olarak dimdik durmaktan bir an dahi vazgeçmemiz mümkün değildir.

Emperyal güçlerin ve yerli uzantılarının, başta FETÖ olmak üzere bütün millet düşmanlarının karşısında elimizde ‘Selahaddin’in kılıcı’ alnımız ak, başımız dik dağ gibi durmaya devam edeceğiz. Masa başında sahte fitne haberleri üretenlerin hevesleri kursaklarında kalacaktır." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar