İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı'na silahlı saldırı

İYİ Parti'nin Merter'deki İstanbul İl Başkanlığı binasına silahlı saldırı düzenlendi. Saldırgan kaçarken polis inceleme yaptı.

Artı Gerçek - İstanbul Zeytinburnu'nda bulunan İYİ Parti'nin İstanbul İl Başkanlığı binası kurşunlandı.

Saldırganın silahından çıkan kurşun, parti binasının camına isabet etti.

KURŞUN SAYISI İKİYE ÇIKTI, SALDIRI SABAHA KARŞI OLMUŞ

İlerleyen saatlerde tespit edilen kurşun sayısı ikiye çıktı. Saldırının da 04.52'de gerçekleştiği açıklandı.

Parti binasındakilerin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis geldi. Polis inceleme başlatırken saldırganın kaçtığı öğrenildi.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından açıklamada, “Sabah saatlerinde saldırı olmuş. Biz il binasına geldiğimizde cama isabet etmiş bir kurşun olduğunu gördük. Kurşun camı delerek kafe bölümünde bulunan bir sandalyeye isabet etmiş ve sandalyeye saplanmış halde bulduk. Emniyet inceleme yapıyor” denildi.

VALİLİK: TAHKİKAT BAŞLATILDI

İstanbul Valiliği, "Elde edilen ilk tespitlere göre, İl Başkanlığı binası ile yanındaki iş merkezi binasına mermi isabeti olduğu tespit edilmiştir. Konuyla ilgili tahkikat başlatılmıştır" açıklamasını yaptı.

AKŞENER İL BAŞKANLIĞINDA KONUŞTU: KORKMUYORUM

Genel Başkan Meral Akşener ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da il başkanlığına gitti. Akşener burada yaptığı konuşmada Erdoğan'ın kendisine yönelik tehditlerini hatırlatarak "Tehdit sonrası binamız kurşunlandı. Korkmuyorum Recep Bey" dedi.

iyi-partiii.jpeg

ANADOLU AJANSI HABERİ, 'KURŞUN İSABET ETTİ' DİYE SERVİS ETTİ

Anadolu Ajansı saldırı haberini “İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı binasına kurşun isabet etti” diye servis etti.

Haberde, “İYİ Parti İl Başkanlığının D-100 kara yoluna bakan bölümüne isabet eden kurşun, kafeteryanın cam bölmesinden girerek koltuğa saplandı” ifadeleri yer aldı.

KURŞUN SANDALYEYE SAPLANMIŞ

İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından açıklamada, “Sabah saatlerinde saldırı olmuş. Biz il binasına geldiğimizde cama isabet etmiş bir kurşun olduğunu gördük. Kurşun camı delerek kafe bölümünde bulunan bir sandalyeye isabet etmiş ve sandalyeye saplanmış halde bulduk. Emniyet inceleme yapıyor” denildi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı’na yapılan silahlı saldırıyı kınıyorum. Dostlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletirken, faillerin bir an evvel adalete teslim edilmesi beklentimizin de altını çiziyorum" dedi.

İBB İYİ Parti Grup Başkan Vekili İbrahim Özkan, sosyal medya hesabından silahlı saldırıya ilişkin görünütüyü paylaşarak, "İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığımız kimliği belirsiz kişiler tarafından kurşunlandı. Olay yeri inceleme ekipleri araştırmalarına devam ediyor" dedi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Twitter'dan İYİ Parti ile dayanışma mesajı paylaştı. Kaftancıoğlu, "İyiliğin karşısında kurşunlarınızın bile etkisi olmaz, olmayacaktır. Geçmiş olsun" dedi.

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 24 Mart günü Hatay'ın İskenderun ilçesinde deprem konutları ve Defne Yeni Devlet Hastanesi temel atma törenine katılmıştı. Törende dökülen betonun temel olmadığına dair görüntüler sosyal medyada gündem olurken gazetecilerin bölgeden bildirdiğine göre, dökülen beton kaldırılmıştı. Alanda hastane inşaatı çalışmasının olmadığı da belirtilmişti.

Konuya ilişkin partisinin grup toplantısında konuşan Akşener şöyle demişti:

"Yıllarca, büyük büyük konuşup; ‘Ben, temel atma törenlerine katılmam, ben biten işin, açılışını yaparım’ diyecek kadar, şişmiş bir egonun, balon gibi öterek sönüşünün, ibretlik vesikasından bahsediyorum. Bu fevkalade parlak, bir o kadar da, cüretkar arkadaşlarımız; Boş araziye beton döküp, ‘Hastane temeli atıyoruz’ diye, Türkiye’ye yutturmaya kalktılar. Evet yanlış duymadınız. Boş araziye, bir demir kafes koymuşlar. Görseniz, çocuk havuzu kadar. Üstüne de, mikserden beton döktüler. Saray medyasının, köpürteceği kadar da görüntü alıp, servis ettiler. Alın size, AK Parti usulü, temel atma töreni. Güler misin, ağlar mısın? Şu ciddiyetsizliğe bakar mısınız? Kelimelerin kifayetsiz kaldığı, şu şuursuzluğa, bir bakar mısınız? Nitekim artık, bu iktidarın, tüm işleri de, aynı bu sahte temel atma töreni gibi… Hiçbir şey umurlarında değil. Yüzleri kızarmıyor, utanmıyorlar. Göz göre göre yalan söylemekten, hiç mi hiç gocunmuyorlar. Palavralara, masallara sığınmadan, tek bir cümle bile kuramıyorlar. Yazık ki ne yazık…"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önceki gün katıldığı canlı yayında İYİ Parti lideri Meral Akşener'e cevap vererek, "İP'in Başkanı çıkmış inşaatlara 'çukur' diyor. Hayatında inşaat görmemiş. Biz bir şeye yapıyoruz dersek biz bunu yaparız Meral Hanım. Bizim adımıza dikkat et. Benim adım Tayyip, soyadım da Erdoğan. Erdoğan'a da dikkat et. Tayyip ismine de dikkat et. Konuşurken buna göre konuş. Yalanla dolanla iş yapma. Yanlış yere kafanı çarpıyorsun. Beni kendinle uğraştırma" ifadelerini kullanmıştı.

Cevap veren Akşener de sosyal medya hesabından “Giderayak seni çok gergin gördüm Recep Bey. Akşamları papatya çayı iç, iyi gelir” dedi.

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar