Meral Akşener, Sinan Ateş’in Bursa'daki ailesini ziyaret etti

Yayınlanma:
A+ A-
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Artı Gerçek - İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara’da uğradığı suikast sonucu ölen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in Bursa'da bulunan aile evini ziyaret etti. Akşener’e İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Bursa milletvekili İsmail Tatlıoğlu da eşlik etti.

Yaklaşık 55 dakika kadar ailenin yanında kalan Meral Akşener, çıkışta, gazetecilerin sorularını “Sonuna kadar takipçisi olacağım” şeklinde cevaplayarak aracına bindi. Meral Akşener, daha sonra Bursa’dan ayrıldı.

Bugün Bursa'da başka bir programı olmayan Akşener, ziyaret sonrasında Ankara'ya döndü.

ERDOĞAN'A 'SEÇİMİNİ YAP' DİYE SESLENMİŞTİ

Akşener dün partisinin grup toplantısında Sinan Ateş cinayetini yeniden gündeme taşıyarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Gerçek katiller, gün yüzüne çıkana kadar bu kürsüden, acizliğini, yüzüne vurmaya devam edeceğim. 'Ya makamının hakkını verip, bu alçaklığın karşısında, dik duracaksın. Ya da, katillerin, alçakların karşısında, boyun eğeceksin. Seçimini yap, Sayın Erdoğan!' diye seslenmişti.

NE OLMUŞTU?

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş 31 Aralık’ta Ankara'da uğradığı silahlı saldırı sonucu öldü. Bursa'da toprağa verilen Sinan Ateş’in cenazesinde ''İntikam'' sloganları atıldı.

Öte yandan olayın üzerinden iki günü aşkın bir süre geçmesine rağmen MHP, Ülkü Ocakları ve MHP’nin yayın organları Türkgün gazetesi, Bengütürk TV sessiz kaldı.

Sinan Ateş'in son olarak İYİ Partililerle fotoğraf paylaştığı görülmüştü.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturmada 18 şüpheli tutuklanmıştı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar