Kılıçdaroğlu'ndan Sinan Ateş açıklaması: 'İstedikleri kadar polise-savcıya baskı yapsınlar, dört ay sonra görüşeceğiz'

Kılıçdaroğlu'ndan Sinan Ateş açıklaması: 'İstedikleri kadar polise-savcıya baskı yapsınlar, dört ay sonra görüşeceğiz'
Yayınlanma:
A+ A-
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Sinan Ateş'e ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulundu. Kılıçdaroğlu, "Şimdi istedikleri kadar polise-savcıya baskı yapsınlar, dua okunmasını yasaklasınlar, 4 ay sonra görüşeceğiz" dedi.

Artı Gerçek - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da uğradığı suikast sonrası ölen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş için Manisa'da okutulmak istenen mevlidin yasaklanmasına tepki gösterdi.

CHP lideri, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, "Şimdi istedikleri kadar polise-savcıya baskı yapsınlar, dua okunmasını yasaklasınlar, 4 ay sonra görüşeceğiz. O çetenin yakasına yapışıp ailenin acısını bir nebze olsun dindireceğiz" ifadelerini kullandı.

“Adalet yoksa niye yaşayalım? Ben içime taş basarak oğlumun toprağıyla duruyorum" diyen Ateş'in annesine de seslenen Kılıçdaroğlu, "Acılı anneye ve aileye bir kez daha sabır diliyorum. Tüm halkımızdan, merhumun ruhuna okunacak bir mevlidi bile yasaklayan zihniyete karşı Sinan Ateş ve ailesi için dua etmelerini istiyorum." dedi.

NE OLMUŞTU?

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş 31 Aralık’ta Ankara'da uğradığı silahlı saldırı sonucu öldü. Bursa'da toprağa verilen Sinan Ateş’in cenazesinde ''İntikam'' sloganları atıldı.

Öte yandan olayın üzerinden iki günü aşkın bir süre geçmesine rağmen MHP, Ülkü Ocakları ve MHP’nin yayın organları Türkgün gazetesi, Bengütürk TV sessiz kaldı.

Sinan Ateş'in son olarak İYİ Partililerle fotoğraf paylaştığı görülmüştü.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturmada 18 şüpheli tutuklanmıştı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar