Sansür yasasına tepki: Kürsüde çekiçle telefonunu kırdı

Sansür yasasına tepki: Kürsüde çekiçle telefonunu kırdı
Yayınlanma:
A+ A-
Sansür yasası Meclis'te çeşitli protestolara sahne oluyor. CHP'li Burak Erbay, kürsüde çekiçle telefonunu kırdı.

Artı Gerçek - CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, Meclis Genel Kurulu’nda 'sansür yasası teklifi' görüşmesinde söz alarak, kürsüde çekiçle telefonunu kırdı ve gençlere “Eğer buradaki yasa Meclis’ten geçerse, bu telefon artık bu şekilde kırıp atabilirsiniz genç kardeşlerim. Kullanmanıza gerek kalmayacaktır” diye seslendi.

Çekiçle kırdığı telefonu yere atan Burak Erbay şöyle konuştu:

* “Bu yasa gençleri çok ilgilendiriyor. Ben buradan 15-16-17 yaşında ve özellikle 2023'te Türkiye'nin kaderini belirleyecek, 18-19-20 yaşında ilk defa oy kullanacak kardeşlerime seslenmek istiyorum.

* İstediğiniz yere tatile gidemiyorsunuz, istediğiniz yemeği yiyemiyorsunuz, istediğini tableti, kıyafeti alamıyorsunuz. Mutsuzsunuz. Bunun sebebi AKP iktidarı ve peşine takılan MHP. Tek özgürlüğünüz var. Instagram, Youtube, Facebook var. Orada haberleşiyorsunuz.

* Bugün 12 Ekim. Eğer buradaki yasa Meclis'ten geçerse, bu telefon (elindeki çekiçle telefonu kırarak) artık bu şekilde kırıp atabilirsiniz genç kardeşlerim. Kullanmanıza gerek kalmayacaktır. Ama 2023 Haziran'da o genç kardeşlerim size gereken dersleri verecektir.” (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar