Kocaeli Şehir Hastanesi’nde kriz: Hastaların vücutlarında yanıklar oluştu, ameliyatlar durduruldu

Kocaeli Şehir Hastanesi’nde kriz: Hastaların vücutlarında yanıklar oluştu, ameliyatlar durduruldu
Yayınlanma:
A+ A-
Kocaeli Şehir Hastanesi'nde elektrik sisteminde meydana gelen arıza nedeniyle ameliyatlar yapılamıyor. Sorunların bir türlü bitmediği hastanede hastaların vücutlarında yanıklar oluşurken ameliyatların pazartesi başlayacağı öğrenildi.

KOCAELİ - Kocaeli Şehir Hastanesi’nde üç gündür ameliyat krizi yaşanıyor. Hastanede perşembe gününden itibaren acil dışında tüm ameliyatlar ertelendi. Ameliyatların ertelenmesinin elektrik sistemindeki arızadan kaynaklandığı öğrenildi. Hasta yakınları, ameliyata giren hastaların ameliyat masasına değen yerlerinde yanıklar oluştuğunu belirtti. Sağlık çalışanları, yanıkların elektrik akımındaki kaçaktan kaynaklandığını belirtirken, yetkililer bu konuda açıklama yapmadı.

AMELİYATLARA PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLANACAK

Yaşananların ardından Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri ile hastane yönetimi, işletmeci Gama ve Türkerler ortaklığı ile toplantılar yaptı. Hastanenin tüm elektrik sisteminde dün testler yapıldı. Sorunun giderildiği ve pazartesi günü (6 Kasım) ameliyatlara yeniden başlanacağı belirtildi. Yetkililer, sorunun devam etmesi halinde tüm ameliyathane ekipmanlarının değişebileceğini, elektrik sistemi ile ilgili kalibrasyon çalışması yapılacağını söyledi.

HASTANEDE SORUNLAR BİTMİYOR

Yap-işlet-devret yöntemi ile yapılan ve ihalesi yapıldıktan 10 yıl sonra teslim edilen hastanede yaşanan sorunlar bitmiyor. Hemşire eksiği olan hastanede, yeterli işçi olmaması nedeniyle temizlik ile ilgili sorunlar da yaşanıyor.

Öne Çıkanlar