Maden suyu içerken bu hatayı yapmayın! Tüm faydasını uçuruyor ve besin değeri gidiyor

Maden suyu içerken bu hatayı yapmayın! Tüm faydasını uçuruyor ve besin değeri gidiyor
Maden suyu içerken besin değerini uçuran bir hata var. Eğer dikkat etmiyorsanız bundan sonra dikkat etmelisiniz.

CNN Türk'ün paylaştığı bir habere göre; İçeriğindeki tüm faydalardan yararlanabilmek için maden suyunun bardakta değil, kendi cam şişesinde tüketilmesi gerekiyor. Çünkü maden suyunun bardağa dökülmesi köpürmesine ve içeriğindeki gazın (Co2) açığa çıkmasına sebep oluyor. Buda maden suyunun tüm besin değerinin uçup gitmesine yol açıyor.

MADEN SUYUNUN FAYDALARI NELERDİR?

* Güçlü bir magnezyum kaynağıdır.

* Kalsiyum içerir.

* Kemik ve diş gelişimine katkı sağlar.

* Mideyi rahatlatır.

* Kan basıncını dengeler.

* Maden suyu cilde faydalıdır. Yüzünüzü maden suyuyla yıkarsanız ciltteki çok sayıda ölücü hücreyi temizlemiş olursunuz.

* Saç tellerine mineral takviyesi yaparak güçlenmelerini sağlar. Saça parlaklık kazandırır. Bu nedenle saçınızı maden suyuyla duş sonrasında yıkayabilirsiniz.

UYKU ÖNCESİ İÇMEKTE İYİ GELİYOR

Öte yandan Posta'da yayınlana bir haberde; Maden suyunun uyku öncesi içilmesi durumunda sağladığı faydalardan da bahsedildi.

Uzmanlar her gün en az 1 bardak maden suyu içilmesini öneriyor. Maden suyu günün herhangi bir saatinde içilebilir.

Uykunuzu rahatsız etmediği sürece, yatmadan önce de dahil olmak üzere günün herhangi bir saatinde su ya da maden suyu içmek hala sağlıklıdır ancak yatmadan önce maden suyu içmek bazı kişileri rahatsız eder.

Gün boyunca yeterince su içmek önemlidir, ancak doğrudan yatmadan önce içerseniz rahatsız edici olabilir. Geceleri uyanmamak için uyumadan en az 1 saat önce bol miktarda su veya diğer sıvıları içmekten kaçının.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar