Batı Kudüs'te silahlı saldırı: Üç İsrailli öldü

Batı Kudüs'te silahlı saldırı: Üç İsrailli öldü
Batı Kudüs'ün girişinde bir otobüs durağının yakınlarında düzenlenen silahlı saldırıda üç kişi öldü, üç kişi yaralandı. Saldırıyı Hamas üstlendi.

Artı Gerçek - İsrail'le Hamas arasında Gazze'de sağlanan ateşkesin bir günlüne uzatılmasının ve İsrail ordusunun sonrasında saldırılara devam edileceği tehditlerinin gölgesinde, Batı Kudüs'ün girişinde bu sabah silahlı bir saldırı düzenlendi. İsrail medyası, biri 24 yaşında bir kadın olmak üzere üç kişinin öldüğü, yedi kişinin yaralandığını duyurdu.

OLAY YERİNDEKİ SİVİL DE ATEŞ AÇTI

İsrail polisi, bir otobüs durağının yanında ateş açtığı belirtilen iki şüphelinin, olay yerindeki bir sivil ve iki asker tarafından öldürüldüğünü açıkladı. Olay yerine çok sayıda ambulans ve polis sevk edildi. Yaralılardan bazılarının durumunun ağır olduğu belirtiliyor.

HAMAS: İKİ KARDEŞ DÜZENLEDİ

Saldırıyı Hamas üstlendi. Saldırının faillerinin örgüte mensup iki kardeş olduğunu duyuran Hamas, bu kişilerin isimlerini işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Suvar Bahir beldesinden 30 yaşındaki Murad Nemr ile 38 yaşındaki İbrahim Nemr olarak verdi.

Açıklamada, saldırının "İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'nde gerçekleştirdiği katliamlar, Cenin'de öldürdüğü çocuklar, Filistinli esirlere karşı ihlaller ve Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılar, insanların burada ibadet etmesine getirdiği engellere karşılık yapıldığı" belirtildi.

İsrail devlet televizyonu KAN'ın haberinde, Murad'ın 2010 ve 2020 yılları arasında tutuklu olduğu, İbrahim'in ise 2014'te tutuklandığı aktarıldı. Haberde iki kardeş hakkındaki suçlamalara veya İbrahim'in ne zaman serbest bırakıldığına dair bilgi verilmedi. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar