İsrail ordusu, Filistinlilerin tehcirinin yeni görüntülerini yayınladı

İsrail ordusu, Filistinlilerin tehcirinin yeni görüntülerini yayınladı
Yayınlanma:
A+ A-
Gazze'deki Sağlık Bakanlığı, İsrail'in saldırılarında öldürülen Filistinlilerin sayısının 10 bin 569'a yükseldiğini açıkladı. İsrail ordusu ise Gazze'nin kuzeyinden sürülen Filistinlilerin görüntülerini paylaşmaya devam ediyor...

Artı Gerçek - Gazze'nin merkezine girdiğini açıklayan İsrail ateşkes çağrılarını reddederken, bölgede son 24 saatte 241 Filistinli daha öldürüldü. Gazze'deki Sağlık Bakanlığı, İsrail'in saldırılarında ölenlerin sayısının son 24 saatte 241 artarak 10 bin 569'a yükseldiğini duyurdu. Açıklamaya göre, ölenlerin 4 bin 324'ü çocuk, 2 bin 823'ü kadın.

İsrail ordusu, Gazze'nin kuzeyinden güneye giden sivillerin yeni görüntülerini de yayınladı. Ordunun sosyal medya hesabından "binlerce kişinin güneye gittiği" bilgisi ile yapılan paylaşımda, çok sayıda Filistinlinin yine ellerinde beyaz bayraklarla evlerini yürüyerek terk ettiği görülüyor.

İsrail ordusunun ilk kez dün yayınladığı benzer görüntüler, tehcir tepkisi ile karşılaşmıştı. Dünkü görüntülerde de, tank tehdidi altında ellerinde beyaz bayraklarla yürüyerek güneye göç eden Filistinliler görülmüştü.

Hamas'ın Gazze'nin kuzeyindeki sivil yerleşimleri ve hastaneleri canlı kalkan olarak kullandığını savunan İsrail, 7 Ekim saldırılarının hemen sonrasında yaklaşık 1.1 milyon sivile "Güneye gidin" ültimatomu çekmişti. Dünyanın en yoğun nüfuslu bölgelerinden biri olan Gazze'de aynı zamanda orantısız ve ayrım gözetmeyen bir bombardıman başlatılmıştı.

İsrail ordusu dün, Gazze'nin merkezine girdiklerini duyurdu. Nihai hedefini "Gazze'deki Hamas yönetimini devirmek" olarak açıklayan Benjamin Netanyahu hükümeti, son olarak G7 ülkelerinden de gelen insani ateşkes çağrısını henüz kabul etmiş değil. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar