Kassam Tugayları, yedi İsrail askerini öldürdüklerini duyurdu

Kassam Tugayları, yedi İsrail askerini öldürdüklerini duyurdu
Yayınlanma:
A+ A-
Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, Gazze'nin bazı noktalarında İsrail ordusuna ait askeri araçları hedef aldığını ve 7 İsrailli askerin öldüğünü duyurdu.

Artı Gerçek - İsrail'in Gazze Şeridi'ne yoğun saldırısı devam ederken Hamas'ın askeri kanadı Kassam Tugayları da Gazze'de çeşitli bölgelerde İsrail ordu birliklerine karşı ani baskınlar düzenlediklerini ve yedi İsrail askerini öldürdüklerini duyurdu.

Kassam Tugaylarının Telegram sayfasından yapılan açıklamada, Filistinli direnişçilerin, Gazze şehrinin kuzeybatısında İsrail ordusuna ait 5 tank ve 2 buldozeri, Yasin 105 tanksavar füzesi, top mermisi ve el yapımı patlayıcılarla hedef aldığı belirtildi.

YEDİ ASKER ÖLDÜRÜLDÜ

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

''Kassam mücahitleri, Gazze şehrinin kuzeyinde sıfır mesafeden 7 Siyonist askeri öldürdü ve aynı yerde bulunan iki personel taşıyıcı araç ve bir tankı Yasin 105 füzeleriyle hedef aldı.''

Açıklamada Kassam mensuplarının, Gazze şehrinin batısı, Kerem Ebu Salim ve Cuhr ed-Dik bölgelerindeki İsrail birliklerine de top ve roketlerle saldırılar düzenlediği belirtildi.

Öte yandan, Kassam Tugayları'nın öldürdüğünü açıkladığı yedi askere ilişkin İsrail ordusundan henüz açıklama yapılmadı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar