MASAK, FTX bağlantılı kişilere inceleme başlattı

MASAK, FTX bağlantılı kişilere inceleme başlattı
Bakan Nebati, Mali Suçları Araştırma Kurulu'nun (MASAK) kripto para işlem platformu FTX'in ilişkili olduğu gerçek ve tüzel kişiler nezdinde inceleme başlattığını açıkladı. Nebati, döviz kurundaki 'oynaklığın' da daha az olmasını beklediklerini söyledi.

Artı Gerçek - Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Darphane Kazandıran Çeyrek Hesap Sistemi'nin başladığı 1 Mart'tan 23 Kasım'a kadar toplam 13 ton 513 kilogram altın toplandığını açıkladı.

Nebati, Darphane'nin 555. Yıl Etkinliği'ndeki konuşmasında "Fiyat istikrarını sağlamak ve vatandaşımızın alım gücünü artırmak için kapsamlı adımlar atıyoruz. İnşallah enflasyondaki tedrici düşüş yakın zamanda gerçekleşecektir" dedi. Kur korumalı mevduat hesabı uygulamasının etkisiyle döviz tevdiat hesaplarının toplam mevduatlardaki payının yaklaşık 20 puanlık düşüşle yüzde 50,6'ya gerilediğini söyleyen Nebati, "Döviz kurundaki oynaklığın ilerleyen dönemde de az olmasını bekliyoruz" ifadesini kullandı.

Nebati ayrıca, Mali Suçları Araştırma Kurulu'nun (MASAK) kripto para işlem platformu FTX'in ilişkili olduğu gerçek ve tüzel kişiler nezdinde inceleme başlattığını açıkladı. (EKONOMİ SERVİSİ)

Öne Çıkanlar