AKP Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman'ın ablası vefat etti

AKP Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman'ın ablası vefat etti
Yayınlanma:
A+ A-
Hatay'da ailesi enkaz altında kalan AKP'li Hüseyin Yayman'ın ablasının cansız bedenine ulaşıldı. Yayman, "Acımız dağlar gibi" dedi.

Artı Gerçek - Maraş depremlerinin vurduğu Hatay'da ailesinden çok sayıda kişi enkaz altında kalan AKP Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman’ın ablası kurtarılamadı.

Yayman’ın enkaz altındaki diğer yakınlarının kurtarılması için ise çalışmalar sürüyor. Hürriyet gazetesinin haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da telefonla arayıp yakınlarının durumunu sorduğu Yayman, “Acımız dağlar gibi” diyerek şunları söyledi:

“Medeniyetler şehri Hatay’ımız maalesef yerle bir oldu. Güzel şehrimize sanki atom bombası atılmış gibi. Çok üzgünüm. Sözün bittiği yerdeyiz. Kaybettiğimiz hemşehrilerimize mi, yıkılan şehrime mi, ablama, abime mi üzüleyim? Acımız çok büyük. Gün birlik günü. Yüzyılın afetini de birlik ve beraberlik içinde atlatacağız inşallah. Allah’ım ülkemizi ve aziz milletimizi daha büyük afetlerden korusun. Allah devletimizden razı olsun. Yardım eden herkese sonsuz teşekkür ederiz.” (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar