DEM Parti Batman İl Eşbaşkanı Tekik serbest bırakıldı

DEM Parti Batman İl Eşbaşkanı Tekik serbest bırakıldı
Polis Baskınıyla gözaltına alınan DEM Parti Batman İl Eşbaşkanı Mustafa MEsut Tekik serbest bırakıldı.

Artı Gerçek - Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Batman İl Örgütü Eşbaşkanı Mustafa Mesut Tekik serbest bırakıldı.

Dün öğle saatlerinde il binasına gerçekleştirilen polis baskınından kaynaklı gözaltına alınan Tekik emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Tekik, savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Dün öğle saatlerinde il binasına gerçekleştirilen polis baskınından kaynaklı gözaltına alındığı öğrenilen Tekik, arama devam ederken il örgütü sosyal medya hesabından partilileri il binasına çağırmış ve açıklama yapmıştı.Tekik, şunları söylemişti:

“Toplumsal barışa halel getirme olasılığı yüksek uygulamalardan bir an önce vazgeçilmesini ve parti olarak, halk olarak özlemini iliklerimize kadar hissettiğimiz, mücadelesini verdiğimiz onurlu ve kalıcı barışa hizmet eden politikalar geliştirmelidir. Buradan ülkeyi yönetenlere sesleniyorum; bizi yolumuzdan döndürmeniz asla mümkün olamayacağını bir kez daha ifade edelim.

Aramada tamamen meşru, kültür, sanat, edebiyat, dergileri, demokrasi mücadelesinde katledilen canlarımızın fotoğraflarına el konuldu. Tabi bizler bu binadan, evimizden, yuvamızdan alınıp getirilen eşyalarımızın sonuna kadar arkasındayız. Burada bizi terörize etme, sanki suç işleyen bir binaymış gibi lanse etme çabalarının halk nezdinde bir sonuç vermeyeceğini bu emri verenler de bilmelidir. Asla boyun eğmeyeceğiz, barışın, özgürlüğün, adaletin yolundan hiç birimiz asla dönmeyecek. Büyük Kürt sanatçı Yılmaz Güney'in dediği gibi, 'Mutlaka kazanacağız.’ Baskılara boyun eğmeyeceğiz.” (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar