Hacettepe Üniversitesi, Sinan Ateş'in adını akademik kadrodan çıkardı

Hacettepe Üniversitesi, Sinan Ateş'in adını akademik kadrodan çıkardı
Ankara’da sokak ortasında silahlı saldırıyla öldürülen Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in adı, Hacettepe Üniversitesi’nin akademik kadrosundan çıkarıldı.

Artı Gerçek - Ankara’da sokak ortasında öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in ismi, akademisyen olarak görev yaptığı Hacettepe Üniversitesi’nin sitesinden cinayetten yaklaşık üç ay sonra kaldırıldı. Üniversite, Ateş'in öldürülmesinin ardından cenaze töreni düzenlememiş ve suikastla ilgili kurumsal herhangi bir açıklama yapmamıştı.

BirGün'den Okan Yücel'in haberine göre, Ateş’in ismi, suikasttan sonra yaklaşık üç ay boyunca enstitü kadrosunda yer almaya devam etti. Ancak üniversite, Ateş'in ismini bugün internet sitesinden kaldırdı.

Hacettepe Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Anabilim Dalı’nda akademisyen olarak görev yapan 38 yaşındaki Ateş için üniversite bünyesinde herhangi bir cenaze töreni düzenlenmemişti. Üniversite, cinayete ilişkin kurumsal bir açıklama da yapmamıştı.

NE OLMUŞTU?

MHP’ye bağlı Ülkü Ocakları’nın eski başkanı Sinan Ateş, 30 Aralık’ta Ankara’nın Çankaya ilçesinde motosikletli iki kişinin silahlı saldırısına uğramıştı. Başından yaralanan Sinan Ateş kaldırıldığı hastanede vefat etmişti.

Cinayetle ilgili soruşturma MHP’li isimlere uzanmıştı. Şimdiye kadar MHP İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesi Ufuk Köktürk, iki özel harekat polisi, cinayeti organize etmekle suçlanan Doğukan Çep, Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Emre Yüksel ve tetikçi Eray Özyağcı’yı Ankara dışına çıkarttığı iddia edilen Tolgahan Demirbaş dahil 19 kişi tutuklanmıştı. Tetikçi olduğu öne sürülen Eray Özyağcı’ysa 8 Şubat'ta yakalarak tutuklanmıştı. Özyağcı'nın Yunanistan'a kaçırılmak istendiği ortaya çıkmıştı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar