Hande Fırat, Emine Erdoğan'ın 'çantalarını araştırmış': Orijinal değil çakma

Hande Fırat, Emine Erdoğan'ın 'çantalarını araştırmış': Orijinal değil çakma
Hürriyet gazetesi yazarı Hande Fırat, çanta tartışmasını bugünkü köşesine taşıdı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Fransa mallarını boykot etme çağrısı üzerine eşi Emine Erdoğan'ın Harmes marka çantası tepkilere neden olmuştu. Hürriyet Gazetesi yazarı Hande Fırat, Emine Erdoğan'ın kullandığı çantanın orjinal olmadığını iddia etti.

Kaynaklarından edindiği bilgileri aktaran Fırat, "Orijinal marka çanta kullanmamaya özen gösteriyor. Yani iddia edildiği gibi büyük rakamlara çanta alınmıyor. Daha çok yerli malını tercih ediyor. Orijinalin yerine çakma yani imitasyonlarını alıyor" dedi. 

Hande Fırat'ın, 'Son bayramı' başlığıyla yayımlanan yazısının ilgili bölümü şöyle: 

ORİJİNAL DEĞİL ÇAKMA, ÖNCELİK GERİ DÖNÜŞÜMDE

FRANSIZ Charlie Hebdo dergisinin rezil karikatürü konusunda iktidar ve muhalefet tek ses birlikte tepki verdi. Fransız mallarını boykot konusunda ise tartışma Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasında yaşandı. Kılıçdaroğlu, "Emine Hanım’ın bir çantası var. Onu da sarayın bahçesinde yaksın" deyince Cumhurbaşkanı Erdoğan "Sende zerre kadar yürek varsa benimle ilgili konuş, eşimle ilgili konuşma. Yakılacak çantaları arıyorsan sizde çok" yanıtını verdi. Bu sözlerin ardından, özellikle sosyal medyada Emine Erdoğan’ın kullandığı aksesuvarlar gündem oldu. Kaynaklarımdan bu konuda edindiğim bilgiler, sıfır atık projesine öncülük eden Emine Erdoğan’ın bu hassasiyetini çanta başta olmak üzere aksesuvarlarında da sürdürdüğünü gösteriyor. Bana aktarılan bilgiler ise şöyle:

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan çantalara asla büyük paralar vermiyor.

Orijinal marka çanta kullanmamaya özen gösteriyor. Yani iddia edildiği gibi büyük rakamlara çanta alınmıyor. Daha çok yerli malını tercih ediyor. Orijinalin yerine çakma yani imitasyonlarını alıyor.

Tercihi daha çok geri dönüşüme imkân veren maddelerden çanta ve aksesuvarlar.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar