İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu, partisinden istifa etti

İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu, partisinden istifa etti
Yayınlanma:
A+ A-
İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu, Habertürk'ten Mehmet Akif Ersoy'a açıklamalarda bulundu. Gazeteci Mehmet Akif Ersoy, sosyal medya hesabından Ağıralioğlu'nun istifa dilekçesini paylaştı.

Artı Gerçek - İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu, geçtiğimiz hafta düzenlediği basın toplantısıyla Millet İttifakı'na eleştiriler getirmesinin ardından bugün Habertürk'ten Mehmet Akif Ersoy'a mesaj atarak yarın İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'le görüşeceğini ve istifa edeceğini açıkladı.

Ağıralioğlu mesajında, "Yarın vedalaşmaya gidiyorum, istifa edeceğim" dedi.

Gazeteci Mehmet Akif Ersoy sosyal medya hesabından Ağıralioğlu'nun istifa dilekçesini paylaştı. Ağıralioğlu'nun istifa dilekçesinde, Gördüğüm lüzum üzerine İYİ Parti üyeliğimden istifa ediyorum" ifadelerini kullandı.

İYİ PARTİDEN İLK AÇIKLAMA GELDİ

İYİ Parti Seçim Kampanyasından Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Buğra Kavuncu, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu'nun resmi olarak istifa etmesinin ardından yaptığı Twitter paylaşımında, "Bu akşam alışılmış geri sayımlardan birisi yok. 46 gün sonra Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı, İYİ Parti iktidar olacak" dedi.

NE OLMUŞTU?

TBMM'de basın toplantısı düzenleyen İYİ Parti Milletvekili Ağıralioğlu, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve HDP'yi hedef almıştı.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığı için Altılı Masa'da kendilerine "pusu kurulduğunu" iddia eden Ağıralioğlu, HDP için ise şöyle konuşmuştu:

"Söylüyorum ki HDP'nin olduğu bir denklemde biz terörün gölgesinin düştüğü yerde olmayız. Ben defalarca ifade ettim. HDP'ye oy veren 6 milyon seçmen, herhangi bir partimiz, HDP'ye oy veren vatandaşlarımızın oyunu alabilirse ben bunun övüncüyle yaşarım."

Ağıralioğlu dört gün önce de, "Ben partimden rahatsız değilim, partime ve genel başkanıma yapılandan rahatsız oldum. Ben adaylıktan bağımsız, partime çalışacağım. Emeklerim Cumhurbaşkanı adayına da gider" demişti.

Ağıralioğlu milletvekili adayı olmadığını ve seçimlerde partisi için çalışacağını söylerken, kendisine AKP ve MHP'den teklif geldiğini de açıklamıştı.

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar