Kızılay Başkanı Kerem Kınık'ın hocası: Utanıyorum

Kızılay Başkanı Kerem Kınık'ın hocası: Utanıyorum
Kızılay'ın deposundaki çadırları 46 milyona Ahbap Derneği'ne satan Kızılay'ın Başkanı Kerem Kınık'ın hocası açıklama yaptı. Prof. Dr. Rukiye Eker Ömeroğlu "Dr. Kerem Kınık’ın hocası olmaktan utanıyorum" deyip af diledi.

Artı Gerçek - Kızılay'ın deposundaki çadırları 46 milyona Ahbap Derneği'ne satan Kerem Kınık'ın hocası Prof. Dr. Rukiye Eker Ömeroğlu "Dr. Kerem Kınık’ın hocası olmaktan utanıyorum" deyip af diledi.

Deposundaki çadırları depremin üçüncü gününde AHBAP Derneği'ne 46 milyon liraya sattığını doğrulayan Kızılay Başkanı Kerem Kınık, parayı yine çadır üretmek için kullandığını iddia ederek "işbirliğimiz ahlaki, yasal ve akılcı" ifadelerini kullandı.

İstanbul Tıp Fakültesi çocuk kardiyolojisi ve çocuk romatolojisi bilim dalları eski başkanı Prof. Dr. Rukiye Eker Ömeroğlu, eski öğrencisi Kınık’a Twitter hesabından tepki gösterdi.

'UTANIYORUM, BENİ AFFEDİN'

Kınık’ın hocası olmaktan utandığını söyleyen Ömeroğlu, Kınık’a tıp etiğini öğretemediklerini belirterek af diledi: “Ahbap’a depremin en acil ilk günlerinde çadır satan Kızılay’ın başkanı Dr. Kerem Kınık’ın hocası olmaktan utanıyorum. Beni ve diğer hocalarını affedin, belli ki ona tıp etiği öğretememişiz.”

NE OLMUŞTU?

Kızılay'ın Ahbap'a çadırları para karşılığında verdiği, gazeteci Murat Ağırel'in bugünkü haberiyle ortaya çıkmıştı. Ağırel, Kızılay’ın depremin üçüncü gününde Ahbap'a 46 milyon TL’lik çadır satışı yaptığını duyurmuştu.

Ahbap haberi doğruladı. Ahbap'tan yapılan açıklamada, "Kızılay’ın iştirakinde olan Kızılay Çadır ve Tekstil A.Ş ile görüşme yapıldı. Ellerinde 2050 adet olduğunu öğrendiğimiz çadırların sözleşmesini hemen yaptık ve ertesi sabah deprem bölgesine gönderdik" denildi.

Kızılay Başkanı Kerem Kınık da "Kızılay Çadır&Tekstil AŞ gerek günlük~1000 çadır imali gerekse ithalat ve yurtiçi fason imalat ile AFAD’a barınma desteği vermeye devam etmektedir @Ahbap ve @Kizilay’ın işbirliği ahlakidir, akılcıdır, yasaldır. Aksini iddia eden ise ya meseleyi anlamamış ya da kötü niyetlidir" açıklaması yaparak kendilerini savunmuştu. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar