Sinan Ateş’in dayısı Bozkurt, MHP’den ayrıldı: Açıklamazsanız biz açıklayacağız

Sinan Ateş’in dayısı Bozkurt, MHP’den ayrıldı: Açıklamazsanız biz açıklayacağız
Yayınlanma:
A+ A-
Sinan Ateş'in dayısı Mustafa Bozkurt, MHP çatısı altındaki görevinden istifa etti. Dosyanın aydınlatılması için 11 Şubat'a kadar süre veren Bozkurt, "O zamana kadar bir şeyler açıklanamaz ise biz bildiklerimizi anlatacağız" dedi.

Artı Gerçek - Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in dayısı Mustafa Bozkurt, Bursa Yıldırım Belediyesi MHP'li Meclis üyeliğinden istifa etti. Ateş için 11 Şubat'ta mevlit okutacaklarını belirten Bozkurt, dosyanın aydınlatılmasına dair "O güne kadar sabırla bekleyeceğiz. Ondan sonra bir şeyler açıklanamaz ise biz bildiklerimizi anlatacağız." ifadelerini kullandı.

Bozkurt, istifasına dair açıklamasında MHP'nin Ateş suikastı karşısındaki sessizliğini eleştirerek "Bizim arkamızda olmayan bir toplumda olmamız bize zarar verecektir. Bu düşünce ile MHP’den istifa ettim. Bağımsız meclis üyesi olarak hizmetime devam edeceğim” dedi.

Sözcü'den Halil Ataş'ın haberine göre, adaleti engelleyen tarafta olmak istemediğini belirten Bozkurt, şunları söyledi:

"Biz adaletin tecellisini bekliyoruz. Adaletin yürüyen çarkına biz engel olan taraf olmak istemiyoruz. Haykırmayışımız, sessiz kalışımız, bir yerden korktuğumuz, çekindiğimiz için değil. Anayasa’daki adaletin tecelli edeceğine kalben inanıyoruz.”

Bozkurt'un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

'SÜMEN ALTINA KOYULMASINI ASLA HAZMEDEMEYİZ'

"Bu ülkede böyle tarif edilecek yüzlerce insan ya dövüldü, ya yaralandı, ya da öldürüldü. Biz bunları yaşadık. Sinan benim yetiştirdiğim bir evladım. Sinan’ımın asla bu şekilde unutulan bir isim olmasını istemiyorum. Onu hep yaşatacağız. Biz Bursa’da 250 bin Giresunluyuz. Bu kadar büyük bir topluluğun, evladının dosyasının sümen altına koyulmasına asla hazmedemeyiz. Etmeyeceğiz de.

'UCU KİMLERE UZANACAK, SABIRLA BEKLİYORUZ'

Biz Cumhurbaşkanımızın iradesini bekliyoruz aslında. Cumhurbaşkanımız bu işe irade koyup, bu dosyanın aydınlanması adına ve kimlere kadar uzanacaksa ki, uzanacağı bilgileri bize iletiliyor. Biz sabırla bunu bekliyoruz. Önümüzde de bir seçim var. Şimdi seçime girerken ne şuandaki muhalif partilerin ne de iktidardaki partinin bizim tarafımızdan zarar görmesini asla istemiyoruz.

'GİZLİ BİR ŞEY YOK, AÇIK AÇIK BİLİNİYOR'

Biz Sinan evladımızın 40’ı mevlidini 11 Şubat Cumartesi akşam okutacağız. O güne kadar sabırla bekleyeceğiz. Ondan sonra bir şeyler açıklanamaz ise biz bildiklerimizi anlatacağız. Sokak süpürgesinin bildiği konuyu devletin irade koyucuları, kanun gözeticileri bilmiyor ise biz onlara anlatırız. Aslında gizli bir şey yok. Açık açık biliniyor. Benim kardeşim Halil İbrahim Bozkurt, ‘Bizim katilimiz mecliste’ kelimesini belki zamansız söyledi ama, aslında zamansız da değil, biz bunları biliyoruz yani. Bugün dokunulmazlıkları olanlar, yarın bizim gibi dokunur hale gelecektir. Kim bu ülkede bir suç işlemiş ise cezasını artık çekmeli. Eski Türkiye yok, eski Türkiye bitti. Sinan Ateş’te bu ülkede artık faili meçhul cinayetlerin olmamasının mihenk taşıdır." (Kaynak)

Öne Çıkanlar