Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği'ne (TMMOB) bağlı Şehir Plancıları Odası'nın, her yıl düzenlenen 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü Kolokyumu kapsamında verdiği "Kent Planlama Basın Ödülleri"nden birisine de Artı Gerçek yazarı ve ekonomi editörü Pelin Cengiz layık görüldü. Cengiz, aynı zamanda Artı TV'de "Ekolojik Odak" adlı programı da hazırlıyor.

Yaptıkları haber veya yayınlarla kentsel sorunları ve kamusal alanlara dair müdahaleleri gündemleştirmeleri, kent kültürüne ve kentlilik bilincine yaptıkları katkıların yanısıra, Şehir ve Bölge Planlama bilimi ile mesleğin bilimsel ve teknik görüşlerine duyarlılık gösterdikleri düşünülen basın kuruluşlarına ve/veya basın mensuplarına verilen ödül, aşağıdaki isimlere de verildi:

- Aslı İnanmışık (Sol Haber)

- Çiğdem Toker (Sözcü Gazetesi)

- Gökhan Altay (Mezopotamya Ajansı)

- Ramis Sağlam (Evrensel Gazetesi)

- Ceren Deniz (Hürriyet Akdeniz Gazetesi)

- Demet Aran (Anayurt Gazetesi)

- Didar Demirci (Dokuz Eylül Gazetesi)

- Rabia Mollaoğlu (Güne Bakış Gazetesi)

- Uğur Özteke (Konya Postası Gazetesi)

Şehir Plancıları Odası'ndan yapılan açıklamada "Şubelerimizden gelen öneriler doğrultusunda Yönetim Kurulumuz tarafından aşağıda isimleri belirtilen basın kuruluşlarına/mensuplarına 2021 Yılı Kent Planlama Basın Ödülü verilmesi uygun görülmüştür. Kent planlama bilimine gösterdikleri duyarlılıktan dolayı bir kez daha teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz" denildi.