Elon Musk'tan 'her şeyin uygulaması'na dair yeni ayrıntılar

Elon Musk'tan 'her şeyin uygulaması'na dair yeni ayrıntılar
Yayınlanma:
A+ A-
Twitter'ın yeni patronu Elon Musk, sosyal medya uygulaması için yeni planlarını açıkladığı şirket toplantısına ilişkin detayları paylaştı. Musk, 'Twitter 2.0'da pek çok yeni özelliğin bulunacağına değindi.

Artı Gerçek - Twitter'ın yeni CEO'su Elon Musk, şirketi satın aldıktan sonra yeniden gündeme gelen "Her Şeyin Uygulması" için yeni ayrıntılar açıkladı. Twitter'ı satın aldıktan sonra tartışmaların odağına yerleşen Musk, şirket içinde yaptığı bir sunumun görsellerini takipçileriyle paylaştı.

Musk, görsellerde, uygulamanın "Twitter 2.0: Her Şeyin Uygulaması" diye adlandırdığı yeni versiyonunda şifreli doğrudan mesaj, uzun tweet atma imkânı ve uygulama üzerinden ödeme yapma gibi yeniliklerin olacağına dikkat çekti.

Musk'a yakın kaynaklar, uzay firması SpaceX ve beyin çipi üreten Neuralink'in de sahibi olan iş insanının Twitter'ı satın almasını, "her şeyin uygulaması"na giden bir ilk adım olarak değerlendirmişti.

MUSK: GÜNLÜK AKTİF KULLANICI SAYISI ZİRVEDE

Elon Musk, önceki gün paylaştığı başka bir tweette ise "aylık kullanıcı sayısının 12 ilâ 18 ay içinde bir milyarı geçeceğini" belirtti. Twitter'a yeni katılan kullanıcıların günlük olarak iki milyonu bulduğunu hatırlatan Musk, bu rakamın "bir önceki yıla göre yüzde 66 oranında bir artışa" işaret ettiğini belirtti.

Ayrıca günlük dakika bazında aktif olan kullanıcı sayısı bir önceki yıla göre yüzde 30 artış gösterdi ve rekor kırarak 8 milyar dakikaya ulaştı.

ŞİRKETİN GELİRLERİ DÜŞÜYOR

Üst düzey çalışanlar da dahil olmak üzere çalışanlarının yarısıyla yollarını ayıran Elon Musk'ın yönetimindeki Twitter zor günler geçiriyor. Satın almanın gerçekleşmesinin ardından binlerce kullanıcı Twitter'ın alternatiflerine yönelirken, General Motors, Volkswagen ve Mondelez International gibi birçok uluslararsı firma platforma reklam vermeyi durdurmuştu. Gelirlerindeki azalmayı gerekçe gösteren Musk ise, kullanıcılar için ücretli üyelik sistemini getirmiş, şirket çalışanlarına uzaktan çalışmayı yasaklayan ve mesai saatlerini yeniden düzenleyen bir dizi yeni uygulamayı başlatmıştı. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar