Manş Denizi'nde bot alabora oldu: Dört göçmen öldü

Manş Denizi'nde bot alabora oldu: Dört göçmen öldü
Yayınlanma:
A+ A-
İngiltere'nin Manş Deniz'i açıklarında göçmenleri taşıyan bir botun alabora olması sonucu dört göçmen öldü. İngiliz hükümet kaynakları, yürütülen arama kurtarma çalışmaları sonucunda 43 göçmenin kurtarıldığını açıkladı.

Artı Gerçek - İngiltere'nin Kent şehri açıklarında Manş Denizi'nde bir göçmen botunun alabora olması sonucu dört göçmen öldü.

İngiliz hükümet kaynakları, sahil güvenlik ekiplerinin yürüttüğü arama kurtarma çalışması sonucunda 43 kişinin kurtarılarak İngiltere'ye getirildiğini duyurdu.

Yerel basındaki haberlere göre, kurtarılanların bir kısmı bottan, diğerleri ise sudan çıkarıldı.

Düzensiz göçmenleri taşıyan botta yaklaşık 50 kişinin olduğu öne sürüldü.

İngiltere İçişleri Bakanı Suella Braverman, olaya ilişkin Twitter’dan yaptığı paylaşımda, Manş Denizi’nde bu sabah meydana gelen üzücü olaydan haberdar olduğunu ve sürekli bilgilendirildiğini belirterek üzüntüsünü dile getirdi.

SADECE HAFTA SONUNDA 500 GÖÇMEN İNGİLTERE'YE ULAŞTI

Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ise "İngiltere sularında meydana gelen olayın farkındayız ve ilgili tüm kurumlar koordineli müdahaleyi destekliyor" ifadesi kullanıldı.

Reuters ajansının verdiği bilgiye göre sadece geçen hafta sonu 500 göçmen botlarla İngiltere kıyılarına çıktı. İnsan kaçakçılarının rüzgarsız ve sakin denizden faydalandığı belirtiliyor.

Resmi verilere göre, bu yıl 40 binden fazla göçmen küçük botlarla Manş Denizi'ni geçti. (AA,DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar