Merkel'den Özil ve Gündoğan’ın Erdoğan'la buluşmasına tepki

Merkel'den Özil ve Gündoğan’ın Erdoğan'la buluşmasına tepki
Yayınlanma:
Güncelleme: 15 Kasım 2019 21:01
A+ A-
Almanya Başbakanı Merkel, Mesut Özil ve İlkay Gündoğan’ın Erdoğan ile buluşmalarını 'yanlış anlamaya davet çıkaracak' bir durum olarak niteledi.

DÜNYA- Alman Milli Futbol takımı için forma giyen Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'ın Londra'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile buluşmasına yönelik tepkiler sürüyor.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, sözcüsü aracılığıyla yaptığı açıklamada, Özil ve Gündoğan’ın Erdoğan ile buluşmasını eleştirdi. Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, Berlin’deki olağan basın toplantısında yaptığı açıklamada, "rol model milli takım oyuncularının" Erdoğan ile buluşmasının "soru işaretleri yaratan ve yanlış anlamaya davet çıkaracak" bir durum olduğunu belirtti.

Gündoğan ve Özil’in konuya ilişkin açıklama yapmalarını da memnuniyetle karşıladıklarını belirten Seibert, Alman Futbol Federasyonu (DFB) içinde de konunun gündeme geleceğinden emin olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Özil ve Gündoğan ile Londra'da buluşmasında çekilen fotoğrafların Adalet ve Kalkınma Partisi’nin sosyal medya hesaplarında yayınlanması Almanya’da tepkiyle karşılanmış ve Erdoğan’a seçim desteği olarak değerlendirilmişti. Hükümet Sözcüsü Seibert, "Merkel de bunu gizli bir seçim desteği olarak mı değerlendiriyor?" şeklindeki soruyu ise yanıtsız bıraktı.

İLGİLİ HABER: ALMAN BASININDAN ERDOĞANLI FOTOĞRAFA SERT TEPKİ 

Öne Çıkanlar