Antisemit sözleri servetini Ye'di: Kanye West bir gecede milyarderler listesinden çıktı

Antisemit sözleri servetini Ye'di: Kanye West bir gecede milyarderler listesinden çıktı
Adidas'ın antisemit sözleri sebebiyle işbirliğini sonlandırması sonrası ünlü rapçi Ye West'in serveti eridi. Forbes dergisine göre, Ye'nin serveti bir gecede 2 milyar dolardan 400 milyon dolara düştü.

Artı Gerçek - Ünlü rapçi Ye (eski adıyla Kanye West), antisemit açıklamaları nedeniyle 2 milyar doları bulan servetinin büyük çoğunluğunu bir gecede kaybetti. Forbes dergisinin hesaplamasına göre, Adidas'ın ünlü rapçi ile işbirliğini sonlandırdığını duyurmasının ardından serveti 400 milyon dolara düşen Ye artık milyarder değil.

Forbes'a göre, Adidas'ın Ye West ile ortak markası olan Yeezy için de üretimi durdurma kararı alması bu düşüşte etkili oldu. West'in 400 milyon dolarlık servetinde gayrimenkul varlıkları hâlen önemli yer tutuyor.

45 yaşındaki rapçiyle işbirliğini sonlandıran Adidas'tan yapılan açıklamada, şirketin Yahudi düşmanı veya nefret suçu içeren sözleri asla hoş görmeyeceği dile getirildi.

Bir süredir Ye ile ilişkisini kesmesi için baskı altında olan Almanya merkezli spor ürünleri firması Adidas, birçok ünlü ve sosyal medya fenomeni tarafından eleştirilmişti. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar