Düzce'de park ve bahçelerdeki bekleyiş sürüyor

Düzce'de park ve bahçelerdeki bekleyiş sürüyor
Yayınlanma:
A+ A-
Düzce'nin Gölyaka ilçesinde yaşanan depremin ardından evlerine girmeye korkan vatandaşlar, park ve bahçelerde bekleyişini sürdürüyor. Ekipler, ilk etapta Anıt Park Meydanı ile Millet Bahçesi'ne 5 kişilik 200 çadır kuruyor.

Artı Gerçek- Çevre illerden de hissedilen 5,9 büyüklüğündeki Düzce depreminin ardından panikle dışarı çıkan vatandaşlar, park ve bahçelerde beklemeye devam ediyor.

Korktukları için gün boyu evlerine giremeyen vatandaşlar, akşam olmasına rağmen Millet Bahçesi, Anıt Park, Cedidiye Meydanı, Kalıcı Konutlar'daki toplanma alanları ile bahçelerde beklemeye devam ediyor.

Battaniyelerine sarılıp ateş yakarak soğuktan korunmaya çalışan vatandaşlara, Türk Kızılay ile çeşitli sivil toplum kuruluşlarınca sıcak yemek, gıda ve battaniye desteği veriliyor.

200 ÇADIR KURULUYOR

AFAD, kentte yaşanan deprem nedeniyle bu geceyi evinde geçirmek istemeyen ve evleri hasar gören depremzedelerin barınma ihtiyacının karşılanması için bölgede çalışmalarını sürdürüyor.

Ekipler, ilk etapta Anıt Park Meydanı ile Millet Bahçesi'ne 5 kişilik 200 çadır kuruyor. Çadırların kurulmasına Düzce Belediyesi, AFAD gönüllüleri, Düzce Arama Kurtarma Ekibi (DAKE) ve bazı sivil toplum kuruluşlarının da yardımcı oldu.

EĞİTİME BİR GÜN DAHA ARA

Öte yandan Düzce Valisi Cevdet Atay, deprem nedeniyle kentte eğitim öğretime bir gün daha ara verildiğini açıkladı.

Atay, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şunları yazdı:

"Değerli hemşerilerimiz, ilimizde yaşanan deprem nedeniyle tedbir amaçlı, ilimiz genelinde tüm eğitim kurumlarında 24 Kasım tarihinde eğitim öğretime bir gün ara verilmiştir. Ayrıca, kamuda çalışan engelli ile hamile personel de idari izinli sayılacaktır."

Kentte, Gölyaka ilçesinde 5,9 büyüklüğündeki deprem nedeniyle bugün eğitim öğretime ara verilmişti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar