Siyaset bilimci Özgün Emre Koç, serbest bırakıldı

Siyaset bilimci Özgün Emre Koç, serbest bırakıldı
Yayınlanma:
A+ A-
Maraş merkezli depremlerdeki arama kurtarma çalışmalarıyla ilgili eleştirel Twitter paylaşımı sebebiyle gözaltına alınan Siyaset bilimci Özgün Emre Koç, serbest bırakıldı.

Artı Gerçek - Depremlerden sonra iktidara yaptığı eleştiriler nedeniyle göz altına alınan siyaset bilimci Özgün Emre Koç serbest bırakıldı.

Koç, sosyal medya hesabından bu kez "Hükümetimiz sağ olsun onca işin gücün arasında üşenmedi, beni bir gece misafir etti" diyerek destek olanlara teşekkür etti. Koç paylaşımında "Yalnız biz bunu deftere not ettik" dedi.

"Ben veya başkaları, milyonlarca insan hakikati söylemeye devam edecek" ifadelerine yer verilen paylaşımın tamamı şöyle:

"Merhaba. Ben döndüm. Hükümetimiz sağ olsun onca işin gücün arasında üşenmedi, beni bir gece misafir etti. Destek olan herkese teşekkür ederim. Ben veya başkaları, milyonlarca insan hakikati söylemeye devam edecek. Yalnız biz de bunu deftere yazdık."

Koç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, gözaltına alındığını duyurmuştu. Koç, açıklamasında "Vatan emniyete ifade vermeye götürülüyorum" demişti.

Birgün'de yer alan habere göre Koç'un, 'halkı kin ve düşmanlığa sevk etme' suçlamasıyla gözaltına alındığı ve bu gece sorgusunun süreceği öğrenildi. Koç, emniyetteki ifadesinin ardından yarın Kartal Adliyesi'ne sevk edilecek.

Koç'un soruşturmaya konu olan paylaşımında, "Sadece Hatay'da yerleşik olan kışlalarda binlerce asker var. Komando tugayı var, her yere ulaşabilecek mekanize birlikler var, alay komutanlıkları var... Hiçbir şey yapmasalar moloz taşır, halka battaniye çorba dağıtır moral verirlerdi. Yaptırmadınız. Hainsiniz" ifadelerinin yer aldığı öğrenildi.

ekran-goruntusu-2023-02-08-004921.jpg

Koç, Maraş merkezli yaşanan ve 10 kentte yıkım yaratan 7.7 ve 7.6'lık depremlerin ardından sürecin yönetilemediğine dair eleştirel paylaşımlar yaptı. Koç'un depremin ardından bölgelere geç yardım ulaştırıldığına dair eleştirilerine bir çok kullanıcıdan destek yorumu aldığı görülüyor. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar