Teleferik faciasında ölen avukat Gümüş memleketinde defnedildi

Teleferik faciasında ölen avukat Gümüş memleketinde defnedildi
Antalya'daki teleferik faciasında ölen avukat Memiş Enes Gümüş'ün cenazesi, memleketi Aydın'ın Söke ilçesinde defnedildi.

Artı Gerçek - Ramazan Bayramı tatili için ailesiyle birlikte gittiği Antalya'da bindiği teleferik kabininin devrilen direğe çarparak parçalanması sonucu düşerek ölen Gümüş'ün cenazesi, yakınları tarafından Antalya Adli Tıp Kurumundan alındı.

Söke ilçesindeki Bağarası Mahallesi'ndeki evine getirilen Gümüş'ün cenazesi, helallik alındıktan sonra Karatlı Mahallesi Mezarlığı'nda kılınan cenaze namazının ardından defnedildi.

Cenazeye, Gümüş'ün ağabeyi Üzeyir Gümüş'ün de aralarında bulunduğu yakınları, arkadaşları ve komşuları ile Söke Belediye Başkanvekili Fuat Evren Gül, Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı da katıldı.

Gümüş'ün ağabeyi Üzeyir Gümüş, mahallede kurulan taziye çadırında AA muhabirine yaptığı açıklamada, kardeşiyle en son bayramın birinci günü sabah görüştüklerini ve bayramlaştıklarını söyledi.

Kardeşiyle bir daha görüşemediğini anlatan Gümüş, "Kazayı da akşamüzeri öğrendik. 'Bayramın mübarek olsun' dedi. Bende 'Sağ ol' dedim. Köydeydim 'Bağarası'na ineceğim' dedim. 'Görüşürüz' dedim. 'Yok görüşemeyiz ben Antalya'dayım' dedi. Ben de 'Hayırlı gezmeler' dedim. Bir daha da görüşemedi." ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Antalya'nın Konyaaltı ilçesindeki Tünektepe Teleferik Tesisi'nde 12 Nisan'da direklerden birinin devrilerek çarptığı kabinin parçalanması sonucu düşen Memiş Enes Gümüş ölmülş, aynı kabinde bulunan aralarında eşi Kezban, çocukları Lütfullah (17) ve Fatih Gümüş'ün (14) de bulunduğu 7 kişi hastaneye kaldırılmıştı.

Teleferik sisteminin durması nedeniyle asılı kalan kabinlerdeki 184 kişi tahliye edilmişti. (AA)

Öne Çıkanlar