Tüm Türkiye'de okullar 13 Şubat’a kadar tatil edildi

Tüm Türkiye'de okullar 13 Şubat’a kadar tatil edildi
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Maraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler nedeniyle tüm ülkede okulların bir hafta tatil edildiğini açıkladı.

Artı Gerçek - Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Maraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremin ardından tüm ülkede okulların bir hafta tatil edildiğini açıkladı. Özer, "Tüm Türkiye’de okullarımızı 13 Şubat’a kadar 1 hafta tatil ediyoruz" dedi.

YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARINDA TATİL

Yükseköğretim kurumlarında da 22 ilde üniversitelerin bahar dönemi ertelendi.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar'ın yayınladığı basın açıklamasında depremden etkilenen 10 ilin yanında 12 ilde daha yurt ve kampüs imkânlarının ihtiyaç hâlinde kullanılması üzerine üniversitelerin bahar döneminin ertelendiği duyuruldu:

"Yurt ve kampüs imkânlarının ihtiyaç hâlinde kullanıma sunulmak üzere Antalya, Bingöl, Elazığ, Erzincan, Karaman, Kayseri, Konya, Mardin, Mersin, Niğde, Sivas, Tunceli illerimizdeki yükseköğretim kurumlarında da bahar yarıyılı eğitim ve öğretim dönemi daha sonra açıklanacak bir tarihe kadar ertelenmiştir."

Türkiye saat 04.17’de Maraş Pazarcık merkezli 7,7 ve saat 13.24’te Elbistan merkezli 7,6 büyüklüğünde depremlerle sarsılmıştı. AFAD Deprem Risk ve Azaltma Genel Müdürü Orhan Tatar, Elbistan merkezli depremin bağımsız bir deprem olduğunu açıklamıştı.

Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan merkezli 10 ili etkileyen iki depremde 2 bin 834 bina yıkıldı, şu ana kadar 1121 kişinin öldüğü açıklandı.

Öne Çıkanlar