Altın Koza'da ödül töreni heyecanı başladı: Festivali sonsuza kadar yaşatmaya niyetliyiz

Yayınlanma:
A+ A-
30. Adana Altın Koza Film Festivali'nde kapanışa doğru yaklaşırken, bu akşam gerçekleştirilen ödül töreni öncesi değerlendirmelerde bulunan oyuncu Menderes Samancılar " Adana halkı festivalini seviyor...Festivali sonsuza kadar yaşatmaya niyetliyiz" dedi.

Artı Gerçek - 30'uncu Adana Altın Koza Film Festivali, bu gece düzenlenen törenle sahiplerini bulacak. Oyuncu Yetkin Dikinciler ve televizyon sunucusu Gülay Afşar'ın sunumuyla gerçekleşen törende, Adana Altın Koza Film Festivali Yürütme Kurulu Başkanı Menderes Samancılar, tören öncesi yaptığı değerlendirmede "İyi bir festival yaptığımıza inanıyorum. Her şey kendi ritminde gidiyor. Değerlendirmeler biraz sonra açıklanacak. Adana halkı festivalini seviyor. Biz de seviyoruz." dedi.

'FESTİVALİ SONSUZA KADAR YAŞATMAYA NİYETLİYİZ'

Konuşmasının devamında sinema sektörü için ellerinden gelen ne varsa yapmaya hazır olduklarını belirten Samancılar " Adana olarak, sayın başkanımız Zeydan Karalar'ın önderliğinde, bu film festivalini sonsuza kadar yaşatmaya niyetliyiz" ifadesini kullandı.

Bu sene, Janet Barış, Burak Göral, Burçin S. Yalçın, Hakan Haksun ve Dr. Tuğçe Keleş’ten oluşan seçici kurulun değerlendirmesi sonucu belirlenen Ulusal Uzun Metraj Yarışma kategorisinde 11 film Altın Koza için yarışacak.

whatsapp-gorsel-2023-09-23-saat-21-27-39.jpg
Oyuncu Uğur Karabulut

'FESTİVAL BU GECEKİ TÖRENLE TAÇLANMIŞ OLACAK'

Törende hazır bulunan oyunculardan bir diğeri olan Uğur Karabulut da, festivalin güzel ancak yorucu geçtiğini belirterek, "Filmden filme koşturmaya çalıştık. Elimizden geldiği kadar film izledik ve çok güzel filmler izledik. Çok güzel ağırlandık burada. Bir de şimdi böyle bir geceyle festival taçlanmış olacak diye düşünüyorum. Herkese teşekkür ederiz" dedi.

Bu sene Ulusal Uzun Metraj Film kategorisinde Altın Koza için yarışan filmler arasında “Açık Kapılar Ardında”, “Annesinin Kuzusu”, “Bir Gün, 365 Saat”, “Cam Perde”, “Ceylin”, “Karganın Uykusu”, “Kıyıda”, “Öte”, “Sanki Her Şey Biraz Felaket”, “Suyun Üstü” ve “Yüzleşme” bulunuyor. (ARTI GERÇEK)

Öne Çıkanlar