Los Angeles polisi, Friends yıldızı Matthew Perry'nin ölümünü soruşturuyor

Los Angeles polisi, Friends yıldızı Matthew Perry'nin ölümünü soruşturuyor
Los Angeles polisi aktör Matthew Perry'nin ölümüyle ilgili soruşturma başlattığını açıkladı. Polis, Perry'nin ölümüyle ilgili soruşturmada Uyuşturucuyla Mücadele Kurumu (DAE) ve ABD Posta Denetleme Hizmetleri'yle iş birliği içinde çalışacak.

Artı Gerçek - Los Angeles polisinin Matthew Perry'nin vefatıyla ilgili başlattığı soruşturma kapsamında aktörün vücudunda bulunan anestezik ketaminin nasıl elde edildiği araştırılacak.

Perry'nin ölümünden sonra açıklanan adli tıp raporunda, ikonik dizinin yıldızı Perry'nin ekim ayında "ketaminin akut etkileri" nedeniyle öldüğü açıklanmıştı.

Ölümü kayıtlara kaza olarak geçen aktörün vefat nedenleri arasında boğulma da listelenmişti.

BBC'nin haberine göre, Los Angeles Polisi, medyaya yapılan yazılı açıklamada, 54 yaşında vefat eden Perry'nin ölümü konusundaki soruşturmada Uyuşturucuyla Mücadele Kurumu (DAE) ve ABD Posta Denetleme Hizmetleri'yle birlikte çalışıldığını teyit etti.

NE OLMUŞTU?

Perry, 28 Ekim'de, evindeki jakuzide hareketsiz halde bulunmuş, asistanının çağırdığı ilkyardım ekipleri, oyuncunun öldüğünü tespit etmişti.

Perry'nin eve gelmeden önce iki saat boyunca, tenise benzeyen ama daha küçük bir kortta oynanan pickleball oyunu oynadığı, herhangi bir sağlık sorunu olmadığı belirtilmişti.

Ölümü sonrası polis tarafından yapılan olay yeri araştırmasında herhangi bir uyuşturucu madde tespit edilmemiş ancak antidepresanlar, anti-anksiyete ilaçları ve kronik akciğer hastalığı için kullanılan bir ilaca rastlanmıştı.

Ünlü aktör, geçmişte alkol sorunu yaşamış, ve rehabilitasyon görmüştü. Alkolle mücadelesini “Friends, Lovers, and the Big Terrible Thing" (Arkadaşlar, Aşıklar ve Büyük Korkunç Şey) adlı anı kitabında açıkça anlatmıştı. Ölümünden önce alkol alışkanlığından kurtulduğu biliniyordu. Yakınları da ölümü sonrası bu bilgiyi doğrulamıştı. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar