Coronavirus: İngiltere'de enfekte olanların sayısı her 9 günde iki katına çıkıyor

Coronavirus: İngiltere'de enfekte olanların sayısı her 9 günde iki katına çıkıyor
Dünya Sağlık Örgütü yetkilileri, dünya nüfusunun yüzde 10’unun Coronavirus'e yakalandığını tahmin ediyor.

İngiltere’de günlük Coronavirus (Covid-19) vakalarının ortalama 24 bin açıklanmasına rağmen, son yapılan araştırmaya göre ülkede her gün yaklaşık 100 bin kişi virüse yakalanıyor.

BBC’nin haberine göre İngiltere’de salgının yayılma hızı giderek artıyor. Ülkede enfekte olanların sayısı her 9 günde iki katına çıkıyor. Imperial College London üniversitesi tarafından yapılan araştırma, Coronavirus vakalarının İngiltere’nin tüm bölgelerinde ve her yaş grubunda arttığını gösterdi. Araştırmaya göre ülkede son 24 saatte resmi rakamlara göre 23 bin 65 yeni Coronavirus vakası tespit edilirken, asıl rakamın 100 binlere ulaştığı tahmin ediliyor.

MEVSİMSEL GRİPTEN DAHA AZ ÖLÜMCÜL

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) yetkilileri, dünya nüfusunun yüzde 10’unun Coronavirus'e yakalandığını tahmin ediyor. Bu devletlerin açıkladığı toplam vaka sayısının yaklaşık 20 katı olmasına karşın DSÖ’nün hesaplamasına göre, 780 milyon kişi Coronavirus'e yakalandı ve 1.1 milyon kişi hayatını kaybetti. Bu veriler ışığında Coronavirus'ten ölüm oranını 0.14’e denk gelirken, DSÖ’nün son açıklaması, Coronavirus'ün mevsimsel gripten daha az ölümcül olduğu anlamına geliyor. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar