Elon Musk'ın istifa anketi sonlandı: Yüzde 57.5 'görevi bırak' dedi

Elon Musk'ın istifa anketi sonlandı: Yüzde 57.5 'görevi bırak' dedi
Yayınlanma:
A+ A-
Twitter'ın tartışmalı CEO'su Elon Musk, yaptığı anketle gündemde. Ünlü iş insanı, dün CEO'luğu bırakıp bırakmaması konusunda takipçilerinin oy kullanmasını isteyerek bir anket yaptı. Ankete katılanların yüzde 57.5'i Musk'ın görevini bırakmasını istedi.

Artı Gerçek - Twitter'ın CEO'su ABD'li milyarder girişimci Elon Musk, Twitter'ı satın aldıktan sonra üstlendiği CEO'luk görevinden istifa edip etmeme konusunda bir anket başlattı ve çıkan sonucu kabul edeceğini duyurdu.

Musk, "Twitter'ın başındaki kişi olarak istifa etmeli miyim? Bu anketin sonuçlarına uyacağım" dedi.

KATILIMCILARIN YÜZDE 57 BUÇUĞU 'GÖREVİ BIRAK' DEDİ.

Twiter'ın yeni patronu, anketi başlatmasının ardından yaptığı paylaşımlarda, ayrılma konusunda 'ciddi' olduğunu belirtirken, "Ne dilediğine dikkat et, çünkü onu elde edebilirsin" ifadesini kullandı.

Twitter CEO'sunu anketi Türkiye saatiyle yaklaşık 14.00'de son buldu.

Ankete katılan 17.5 milyondan fazla kişinin yüzde 57.5'İ Musk'ın şirketin CEO'su olarak görevini sonlandırması yönünde oy kullandı. Yüzde 42.5 ise Musk'ın görevine devam etmesini istedi.

Musk'ın Twitter'da yaklaşık 122 milyon takipçisi bulunuyor.

Elon Musk'ın yaklaşık 3 saat önceki son paylaşımında ise "Güç isteyenler, onu en az hak edenlerdir" ifadesi dikkati çekti.

SON TWITTER KARARI INSTAGRAM VE FACEBOOK'U DA ETKİLEYECEK

Anketten önce Twitter yönetimi tartışmalı kararlarına bir yenisini ekleyerek, sadece diğer sosyal medya platformlarını öne çıkarmak amacıyla açılan hesapları kapatacağını duyurdu.

Karar Meta'nın sahibi olduğu Facebook ve Instagram platformlarının yanı sıra Twitter'ın alternatifi olarak görülen Mastodon platformuna bağlantı gönderen ya da kullanıcı bilgisini paylaşan hesapları etkileyecek gibi görünüyor.

Elon Musk'ın Twitter'ı satın almasının ardından pek çok kullanıcının alternatif olarak yöneldiği Mastodon adlı uygulamaya verilen bağlantılardan bazıları daha önce engellenmeye başlamıştı.

Twitter yönetiminden yapılan açıklamada ise diğer sitelerdeki içeriklerin Twitter'da paylaşılmasıyla ilgili bir sorun olmadığı belirtildi.

Twitter'ı 28 Ekim'de 44 milyar dolara satın aldıktan sonra üst düzey yöneticiler başta olmak üzere pek çok çalışanını işten çıkaran Elon Musk en son hakkında paylaşım yapan bazı gazetecilerin hesaplarını askıya alması sonrasında yeniden tartışmaların odağına yerleşmişti. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar