Levi's yetkilisi, direnişteki Özak Tekstil işçileriyle görüştü

Levi's yetkilisi, direnişteki Özak Tekstil işçileriyle görüştü
Özak Tekstil'in üretim yaptığı Levi's firması Polonya'dan bir yetkili gönderdi. Artı Gerçek'e konuşan BİRTEK SEN Bölge Temsilcisi Çayan Dursun, "Uzlaşma sağlanması için çabalayacaklarını söylediler. Kararlı bir şekilde bekliyoruz" dedi.

Sinan ŞAHİN


ANTEP - Özak Tekstil işçilerinin 27 Kasım'da başlattığı direniş dokuzuncu gününde sürüyor. Özak Tekstil'in üretim yaptığı Levi's firması tarafından Polonya'dan gönderilen bir yetkili dün direnişteki işçilerle, bugün de işveren ile üretime devam eden işçilerle görüştü.

Artı Gerçek'e konuşan BİRTEK SEN Bölge Temsilcisi Çayan Dursun, "Dün Levi's firmasının temsilcileri buraya geldi. İşten atılan işçi arkadaşımızla ve dışardaki işçilerin temsilcilerinden oluşan bir komite ile görüştüler. Buradaki sıkıntıları bire bir arkadaşlarımızdan dinlediler. Sendikaya dönük saldırıları, baskıları da anlattı arkadaşlarımız" dedi.

whatsapp-image-2023-12-05-at-17-58-42.jpeg
BİRTEK SEN Bölge Temsilcisi Çayan Dursun

LEVİ'S UZLAŞMA İÇİN ÇABA HARCAYACAK

Levi's yetkilisinin işçileri dinledikten sonra bugün işveren ve üretime devam eden işçileri de dinlediğini anlatan Dursun, "'Burada bir uzlaşma olmasını biz de istiyoruz' dediler. Uzlaşma sağlanması için çabalayacaklarını söylediler. Bizler de şu an da bekliyoruz. Hem sendikamızın temsilcileri hem de işçiler kararlı bir şekilde bekliyorlar" diye konuştu.

67eb3229-5ba9-4ec8-9c6b-2d9ad15c20d6.jpg

LEVİ'S ÖNÜNDE EYLEMLER YAPILMIŞTI

BİRTEK SEN ve grevdeki işçilerin çağrılarının ardından Almaya'daki sendikalar Franfurt'ta Levi's önünde pazartesi günü eylem yaparken, İstanbul'da da Levi's satış mağazası önünde direnişteki işçilere destek eylemi yapılmıştı. (ARTI GERÇEK)

Öne Çıkanlar