Patiswiss'in İsviçreli adaşından CEO ve CFO imzalı açıklama: Hiçbir ilgimiz yok, geçmişte yasal haklarımıza başvurduk

Patiswiss'in İsviçreli adaşından CEO ve CFO imzalı açıklama: Hiçbir ilgimiz yok, geçmişte yasal haklarımıza başvurduk
İsviçre merkezli Patiswiss AG, kurucusu Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu'nun 'küflü çikolata' tehdidiyle gündemde olan Patiswiss Tükkiye hakkında açıklama yaptı: "Hiçbir iş ilişkimiz yoktur."

Artı Gerçek - Eski CEO'su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu'nun küflü üründen şikayet eden bir müşteriyi "avukat yollamakla" tehdit etmesi sonrasında gündemden düşmeyen çikolata şirketi Patiswiss'le ilgili tartışmaya, İsviçre merkezli 'adaşı' da dahil oldu. 1905 yılında İsviçre'de kurulan ve çikolata şirketlerine işlenmiş yemiş tedarik eden Patiswiss AG, Türkiye'deki Patiswiss'le hiçbir ilgilerinin bulunmadığını açıkladı. Şirketin LinkedIn hesabından İngilizce ve Almanca olarak yapılan duyuruda, Türkiye'deki Patiswiss markasına karşı geçmişte marka ihlali gerekçesiyle yasal işlem başlatıldığı bilgisi de verildi.

TÜKETİCİLERİN 'İSVİÇRELİ' SANDIĞI ORTAYA ÇIKMIŞTI

Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu'nun tüketiciyi tehdit etmesi sonrası oluşan tepki sırasında, birçok kişinin ismindeki 'Swiss' ibaresi ve fiyatlarının muadillerinden yüksek olması nedeniyle Patiswiss marka çikolatayı İsviçreli zannettiği ortaya çıkmıştı. Çikolatalarıyla ünlü İsviçre'de 100 yılı aşkın süredir başta fındık olmak üzere çok sayıda işlenmiş ve yarı işlenmiş yemişi firmalara tedarik eden Patiswiss AG'nin açıklamasında ise iki şirket arasında hiçbir bağ bulunmadığı özellikle vurgulandı.

patiswiss2-001.jpg

'İŞ İLİŞKİSİ YOK, İHLAL NEDENİYLE YASAK HAKLARIMIZA BAŞVURMUŞTUK'

İsviçreli şirketin, CEO Sandro Ott ve CFO Markus Bucher'in ıslak imzalarını taşıyan açıklaması şöyle:

"Patiswiss Türkiye ile ilgili açıklama:

Bu haftanın başından bu yana, merkezi Ankara'da bulunan ve Türkiye'deki Patiswiss'e bağlı Patiswiss Çikolata'daki bir kalite sorunuyla ilgili olarak çeşitli taraflarca bizimle giderek daha fazla temasa geçiliyor. Şu düzeltmeleri yapmak istiyoruz:

- Merkezi İsviçre Gunzgen'de bulunan Patiswiss AG'nin Ankara, Türkiye merkezli Patiswiss Çikolata ile hiçbir iş ilişkisi yoktur;
- Benzer ürün gruplarına ilişkin herhangi bir iş ilişkisi bulunmamaktadır ve iki şirketin başka herhangi bir bağlamda da bağlantılı değildir;
- Patiswiss AG, söz konusu olaya dair somut gerçekleri bilmediği için bu konuda herhangi bir açıklama yapamaz.

Patiswiss AG İsviçre, Patiswiss Çikolata'ya karşı ticari marka kanunu kapsamında geçmişte birkaç kez yasal işlem başlatmıştı. Zira, bazı ülkelerde Patiswiss AG İsviçre'nin ticari marka korumasının ihlal edildiği kayda geçmişti.

Patiswiss AG İsviçre, fındık işleme konusunda ortağınızdır. Tek üretim tesisimiz İsviçre, Gunzgen'de bulunmaktadır. Şirket ayrıca yenilenmeyi, güvenliği ve hoşgörüyü temsil eder." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar