Teleferik faciasında Kepez Belediye Başkanı Kocagöz ve dört kişi tutuklandı

Teleferik faciasında Kepez Belediye Başkanı Kocagöz ve dört kişi tutuklandı
Adalet Bakanı Tunç, Antalya'daki teleferik faciasına ilişkin 14 şüpheliden 5'inin tutuklandığını, 8'i için adli kontrol kararı verildiğini, 1 kişinin serbest bırakıldığını bildirdi.

Artı Gerçek - Antalya’da yaşanan teleferik hattında yaşanan ve bir kişinin öldüğü, yedi kişinin yaralandığı faciaya ilişkin haklarında gözaltı kararı verilen 14 kişi adliyeye sevk edildi.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Antalya'daki teleferik faciasına ilişkin 14 şüpheliden Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz ve dört kişinin tutuklandığını, 8'i için adli kontrol kararı verildiğini, bir kişinin serbest bırakıldığını bildirdi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Tunç, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan adli soruşturma kapsamında oluşan bilirkişi heyeti tarafından detaylı olay yeri inceleme ile keşif çalışmasının yapıldığı ve ön raporun hazırlandığını belirtti.

Tunç, “Soruşturma kapsamında uzman bilirkişi heyeti tarafından hazırlanan ön rapor, müşteki ifadeleri ve beyanları ile şüpheli savunmaları birlikte değerlendirilmiş olup, gözaltına alınan teleferik hattını işleten firma ile teleferik hattının bakım ve onarımından sorumlu firmanın yetkilileri ve çalışanlarının da aralarında yer aldığı 14 şüpheliden 5’i tutuklanmış, 8 şüpheli hakkında adli kontrol kararı verilmiş, 1 kişi de serbest bırakılmıştır. Hepimizi üzen olayla ilgili adli soruşturma tüm yönleriyle titizlikle sürdürülmektedir” dedi.

Tunç'un paylaşımı şöyle:

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar