Midyat Adli Tıp Şube Müdürü, savcı tarafından darbedildi: Kamera kayıtları dosyaya alınmamış

Yayınlanma:
A+ A-
Midyat’ta Adli Tıp Şube Müdürü olan Dr. Gözde Bağcı, ilçede Cumhuriyet Savcısı olan Mehmet Sait D.’nin kendisini darbettiğini ve şikayetçi olduğunu duyurdu. Bağcı, olay tarihine ilişkin kamera kayıtlarının dosyada toplanmadığını belirtti.

Artı Gerçek - Mardin'in Midyat ilçesinde Adli Tıp Şube Müdürü ve Adli Tıp'ta tek uzman olarak görev yapan Dr. Gözde Bağcı, ilçede Cumhuriyet Savcısı olan Mehmet Sait D.’nin kendisini darbettiğini ve bu nedenle şikayetçi olduğunu duyurdu.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Dr. Bağcı, kısa bir süre ilişki yaşadığı savcı Mehmet Sait D.’den ayrılmasının ardından sürekli tehditler aldığını belirtti. Bağcı, 11 Temmuz günü savcı Mehmet Sait D.’nin iki kuzeni ile beraber yanına geldiğini ve kendisini tehdit ettiğini söyledi. Savcı Mehmet Sait D.’nin daha sonra kendisini araca bindirdiğini ve araçta darbettiğini dile getiren Bağcı, şans eseri ölüm ve sakatlık tehlikesini atlattığını söyledi. Savcının olaya tanıklık edenleri savcı kimliğini göstererek uzaklaştırdığını kaydeden Bağcı, yaklaşık bir saat boyunca darbedildiğini belirtti.

GÖRÜNTÜLER TOPLANMAMIŞ

29 Temmuz günü Savcı Mehmet Sait D. hakkında şikayetçi olduğunu belirten Bağcı, dosyanın Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edildiğini ve dosyanın bomboş olduğunu belirtti. Olay günü MOBESE ve iş yeri kayıtları olmasına rağmen dosyada hiçbirinin olmadığını söyleyen Bağcı, kendisinin yaptığı araştırmada görüntülerin toplanmadığını öğrendiğini ifade etti.

DARBEDİLEN HEKİM SUÇLANDI

Savcı hakkında Hakimler Savcılar Kurulu’na (HSK) da şikayette bulunduğunu söyleyen Bağcı, savcının ifadesinin alındığını da belirterek verilen ifade için “ortak senaryo” dedi.

Bağcı, savcının ifadesinde kendisi için “Takıntılı” ve “psikolojik sıkıntıları var” beyanlarında bulunduğunu aktardı.

Bağcı, yaşadığı şiddet süreciyle ilgili detaylı bilgileri ve şikayet dosyasının durumunu Instagram hesabındaki gönderilerinde paylaştı, "Açık bilgilendirme ve çağrı hususunda elimden geleni yapmaya çalıştığım kayıtların; benzer şiddet tecrübesine maruz kalmış pek çok kişiye moral ve cesaret olmasına vesile olabildiğini gördüm" dedi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar