Tüm sezonun hedef açısından en kritik sınavına çıktı Fenerbahçe…

Son haftalarda alınan iyi sonuçlara iyi futbol da eklenmişti. Tablo böyle olunca taraftarı Sarı Lacivertliler Saraçoğlu’nda yalnız bırakmamıştı…

İsmail Kartal bir düzen de oturttu bu dönem. Sakatlar cezalılar bir yana, beklenen bir onbirle çıktı Fenerbahçe sahaya.

Yıldız değil takım oyunuyla sezona imza atan bir takım Konyaspor. Rakibini çözmek için Fenerbahçe sabırla top çevirdi, boşluk kovaladı. Gol geldi geliyor derken bir anlık hatayla Konyaspor öne geçti.

İlk yarı sona erdiğinde skor açıkçası şaşırtıcıydı. Sezon içinde Fenerbahçe’nin kazandığı birçok maçtan sonra ‘Bu futbolla olmaz’ demiştik. Bu kez Fenerbahçe iyi oynuyordu ama devreyi yenik kapamıştı.

Son vuruşu yapacak kalitede bir golcü eksikliği sinyal veriyordu. Bir de devre boyunca Mesut’un oyuna girememesi sıkıntı oldu. Oysa Mesut biraz daha etkin olup maçı koparan isim olsa tüm sezon ondan beklenenleri bir maçla hayata döndürebilirdi, olmadı.

İkinci yarı Mesut’un yerine Pelkas vardı. Fenerbahçe aynı istek, düzen, arzulu futbolla sahadaydı. Tek değişim Konyaspor’daydı. Skoru korumak adına zamandan çalmaya ağırlık vermeye başlamıştı. Ama Fenerbahçe bu kadar arzulu olunca çok dayanamadılar, 66’da beraberlik geldi…

Beraberlik sonrası yine aynı arzu sürdü. Ligin en iyi takım oyununu oynayan Konyaspor bu baskıya dayanamadı ve Fenerbahçe Pelkas’ın golüyle 2-1 yakalayıp yendi, Şampiyonlar Ligi’ne katılma umudunu yeni bir boyuta taşıdı.

Fenerbahçe’de takımın tamamına yakını gerçekten iyi futbol oynadı ama bir ismin mücadelesine dikkat çekmek gerek: Osayi… Çok ciddi bir çıkış içerisinde…

Fenerbahçe’nin bu mücadelesini görünce Fenerbahçeli aslında üzülmeli de… Bu oyun sezon başından beri sergilenmiş olsa, bugün bu takım koşar adım şampiyonluğa gidiyordu!

Artık sezonun kalan kısmı Fenerbahçe için anlamlı olacağı kadar bu futbolla keyifli de olacak…