Çadır sattığını doğrulayan Kınık'tan yeni açıklama: Haberim yoktu, inisiyatif alınmış

Çadır sattığını doğrulayan Kınık'tan yeni açıklama: Haberim yoktu, inisiyatif alınmış
Yayınlanma:
A+ A-
Çadır satışını doğrulayan Kızılay Başkanı Kerem Kınık'tan yeni açıklama geldi. Kınık, katıldığı yayında, "2050 çadırın AHBAP'a satıldığından haberim yoktu, öğrenince arkadaşları eleştirdim" dedi.

Artı Gerçek - Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, Ahbap Derneği'ne çadır satışı yapıldığını doğrulayarak "Ahbap Derneği ve Türk Kızılay işbirliği ahlaki, akılcı ve yasaldır. Aksini iddia eden ise ya meseleyi anlamamış ya da kötü niyetlidir" ifadelerinin ardından yeni bir açıklama yaptı. Kınık, bu kez yapılan satışta görevlilerin inisiyatif alarak kendisine sormadan satışı gerçekleştirdiğini ve haberi olmadığını söyledi.

'ÖĞRENİNCE ELEŞTİRDİM'

CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın programında canlı yayına katılan Kınık, tepkilerin ardından yaptığı yeni açıklamada Kızılay'ın Ahbap'a çadır satmasıyla ilgili, "2050 çadırın AHBAP'a satıldığından haberim yoktu, öğrenince arkadaşları eleştirdim" diye konuştu.

'PARASINI İADE EDİN'E KINIK'IN YANITI: ONA DA BAKARIZ

Depremzedelerin kullanımı için üretilen çadırların AHBAP'a satışının ortaya çıkmasının ardından eleştirilerin hedefi olan Kınık, Ahmet Hakan'a, çadırların AFAD'a 'parasız' verileceğini söyledi.

Çadırların AFAD'a ücretsiz verileceğini söyleyen Kınık'a Ahmet Hakan, "Diyorsunuz ki AFAD'a parayla vermeyecektik, AHBAP'a parayla verdiniz. O zaman AHBAP'ın parasını iade edin iş bitsin sorun çözülsün" dedi. Kınık ise yanıt olarak, "Bakarız, ona da bakarız" ifadesini kullandı.

Maraş merkezli depremlerin ardından barınma sorunu yaşanırken ve illerden çadır gönderilmesi için taleplerin arttığı bu günlerde Kızılay'ın, depremlerin 3. gününde Haluk Levent'in kurucusu olduğu AHBAP Derneği'ne 46 milyon liraya çadır sattığı ortaya çıkmıştı. Levent çadır satışına dair açıklama yapmış, Kınık ise bu açıklamayı doğrulamıştı. Ortaya çıkan skandal muhalefet ve halk tarafından tepki görmeye devam ediyor. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar