Yozgat'ta KYK asansörü düştü, öğrenciler tehdit edildi: Haber olursa, paylaşım yaparsanız sizin için sıkıntı olur

Yozgat'ta KYK asansörü düştü, öğrenciler tehdit edildi: Haber olursa, paylaşım yaparsanız sizin için sıkıntı olur
Yozgat KYK yurdunda dün gece asansör düştüğü öğrenildi. Faciada iki öğrenci yaralanırken KYK İl Müdürünün öğrencileri “Haber olursa, paylaşım yaparsanız sizin için sıkıntı olur” diye tehdit ettiği öğrenildi.

Artı Gerçek - Aydın Kredi ve Yurtlar Kurumu’nda (KYK) asansörün düşmesinin ardından birçok ildeki yurtlardan arıza ve kaza haberleri peş peşe gelmeye devam ediyor. Bu kez Yozgat'ın Sürmeli ilçesinde bulunan KYK yurdunda dün gece asansör düştü. Asansörde yaralanan iki öğrenci hastaneye kaldırıldı.

'BEĞENMİYORSANIZ ÖZEL YURDA GİDİN'

Yaşanan olayın ardından öğrenciler tepki gösterirken yurt müdürünün ”Beğenmiyorsanız özel yurda gidin” ifadelerini kullandığı belirtildi. Sosyal medya hesapları üzerinden paylaşım yapan öğrenciler, "KYK il müdürü öğrencileri teskin edeceğine parmak saklayarak "Vermiyeceksin gazeteye" diyerek öğrencileri tehdit etti" ifadelerini kullandı.

Gençlik Spor İl Müdürü Rasim Parlak konuyla ilgili olarak Çamlık Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, herhangi bir düşme olayının yaşanmadığını dile getirdi. Parlak, "Düşme söz konusu değil. Asansör bakımlarımız yeni yapıldı ve elimizde belgesi de mevcut" ifadelerini kullandı.

Öğrencilerin sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımların bir kısmı ise şöyle:

Öne Çıkanlar