HÜDA PAR Başkanı Yapıcıoğlu: 'Bize bakanlık verilirse siyaset nasıl yapılır gösteririz'

HÜDA PAR Başkanı Yapıcıoğlu: 'Bize bakanlık verilirse siyaset nasıl yapılır gösteririz'
Yayınlanma:
A+ A-
Zekeriya Yapıcıoğlu, "Bakanlık pazarlığı yapmadık. Ama hangi bakanlık bize verilirse verilsin; o bakanlığı en iyi şekilde yönetme konusunda herhangi bir eksiğimiz olmayacaktır" dedi.

Artı Gerçek - HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde dışarıdan destek vereceklerini açıkladığı Cumhur İttifakı ile 'bakanlık pazarlığı' iddialarına ilişkin olarak yaptığı açıklamada, "Bakanlık pazarlığı yapmadık. Ama hangi bakanlık bize verilirse verilsin; o bakanlığı en iyi şekilde yönetme ve milletin ihtiyaçları doğrultusunda siyaset öğretme konusunda herhangi bir eksiğimiz olmayacaktır" diye konuştu.

Yapıcıoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Listelerin açıklanmasını bekleyin. İnşallah güçlü bir şekilde Meclis'te temsil edileceğiz. Başından bu yana siyasetteki üslubun, üslubun sertliğinden, çirkinliğinden hep şikayet ettik. Siyaset böyle olamaz. Birkaç temsilcimizi Meclis'e gönderirsek, inşallah göndereceğiz de. Bizim başından beri söylediğimiz adaleti yeniden tesis etmektir. Doğru siyasetin nasıl olduğunu milletimize göstereceğiz.

'HANGİ BAKANLIK VERİLİRSE VERİLSİN'

Siyaseti bu şekilde yapmayanlara da göstereceğiz. Milletin menfaatlerini, şahsi menfaatlerin önünde tutma konusunda da inşallah güzel bir örnek ortaya koyacağız. Bakanlık pazarlığı yapmadık. Ama hangi bakanlık bize verilirse verilsin; o bakanlığı en iyi şekilde yönetme ve milletin ihtiyaçları doğrultusunda siyaset öğretme konusunda herhangi bir eksiğimiz olmayacaktır."

NE OLMUŞTU?

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ile birlikte 13 Mart’ta HÜDA PAR Genel Merkezi’nde partinin Genel Başkanı Zekeriya Yapıcoğlu ile görüşmüştü. Yapıcıoğlu, görüşmenin ardından yapılan ortak açıklamada cumhurbaşkanı adayı çıkarmayacaklarını ve Erdoğan’a destek vereceklerini belirtmişti. Ayrıca Ocak ayında Erdoğan’dan Cumhur İttifakı’nın içinde yer alma teklifi aldıklarını söyleyen Yapıcıoğlu, görüşmelerin sürdüğünü söylemişti.

Bu açıklamalar, kamuoyunda HÜDA PAR ile Hizbullah’ın bağının yeniden gündeme gelmesine neden olmuştu. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar